Şebnem'in vücudunda 12 bıçak kesiği tespit edildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Şebnem’in vücudunda 12 bıçak kesiği tespit edildi

Şebnem’in vücudunda 12 bıçak kesiği tespit edildi

Sevgilisi tarafından katledilen Şebnem Şirin’in Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde yapılan ön otopsisinde vücudun göğüs, yüz ve boyun bölgesinde toplam 12 kesici alet izi tespit edildiği, genç kızın boğazındaki bıçak kesiği nedeniyle hayatını kaybettiği belirlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Ekim 2021 Perşembe, 16:46

Denizli’de dün sevgilisi Furkan Zıbıncı tarafından boğazı kesilerek öldürülen 25 yaşındaki gıda mühendisi Şebnem Şirin’in Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde yapılan ön otopsisinde vücudun göğüs, yüz ve boyun bölgesinde toplam 12 kesici alet izi tespit edildiği, genç kızın boğazındaki bıçak kesiği nedeniyle hayatını kaybettiği belirlendi.

Zanlı Zıbıncı, mahkemede verdiği ifadesinde ise sarraf olarak çalıştığını, Şebnem’in kendisiyle evlenmek istediğini, kabul etmemesi ve kıskançlık nedeniyle sürekli tartıştıklarını iddia etti.

ZANLI ALKOLLÜ OLDUĞU İÇİN HATIRLAMADIĞI İDDİA ETTİ
Olay gecesi bir eğlence mekanında oturduktan sonra evde alkol aldıklarını, tartıştıkları sırada Şebnem Şirin’in kendisine hakaret ettiğini ve bıçak savurduğunu, parmağını kesildiğini ileri süren Furkan Zıbıncı, engellemek için kızın kolunu tuttuğunu, bundan sonrasını alkollü olduğu için hatırlamadığını öne sürdü.

Furkan Zıbıncı ifadesinde, “Olaydan sonra babama ‘Ben Şebnem’i öldürdüm gelin bana yardım edin’ diye sözler söyleyip söylemediğimi hatırlamıyorum. Ancak cep telefonumun sim kartını attığımı hatırlıyorum. Sim kartı atmamı babam da söylemiş olabilir. Ben tasarlayarak canavarca hisle Şebnem’i öldürmedim. Olayı hatırlamıyorum.” dedi.

GÖZYAŞLARI ARASINDA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Öte yandan Şebnem Şirin’in cenazesi, yakınlarınca Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morgundan alınıp annesi Pervin Tokat’ın yaşadığı İncilipınar Mahallesi’ndeki evinin önüne getirilerek, helallik alındı.

Ardından Ulu Cami’de düzenlenen cenaze törenine, aile üyelerinin yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, bağımsız Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile vatandaşlar katıldı.

ANNESİ FERYAT ETTİ
Tabuta sarılan anne Pervin Tokat, “Bebeğimdi o benim, meleğimdi. Canım yavrum. Nasıl kıydın ona?” diyerek gözyaşı döktü.

İzmir’de yaşayan ve ölüm haberini alınca kente gelen babası Halil Şirin ile kardeşi Şevket Şirin de genç kızın tabutu başında gözyaşlarını tutamadı.

Cenaze, burada kılınan namazın ardından Güney ilçesindeki aile mezarlığında toprağa verildi.

KADINLAR “5 DAKİKALIK OTURMA EYLEMİ” YAPTI
Cenaze namazının ardından cami dışında toplanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca’nın da aralarında olduğu bir grup kadın, 5 dakikalık “oturma eylemi” yaptı.

Karaca, yaptığı konuşmada, Şirin’in ailesini yakından tanıdığını belirterek şunları söyledi:

“Bugün bizim için çok üzüntülü bir gün. Burada hep birlikte, bir kızımızın daha canı yanmasın diye oturduk. 5 dakika sustuktan sonra, artık susmayalım. ‘Bir kızımız ve kardeşimiz daha aramızdan eksilmesin’ diyoruz. Şebnem ölümün yakışmayacağı kadar iyiydi. İnsanları, hayvanları seven birisiydi. Her sabah evdeki hayvanını bırakın, sokaktakiler besleyen birisiydi. Bütün kadınlara başsağlığı diliyorum.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı