REKLAMI GEÇ

Uzman çavuştan düğüne mermi

Uzman çavuştan düğüne mermi

Denizli’de uzman çavuş olarak görev yapan bir asker tarafından, Manisa’daki akrabalarının düğününe gönderdiği askeri mermiler, postanede yakalandı. Yapılan istihbarat çalışmaları neticesinde, Denizli’den gönderilen 125 adet mermi, Manisa Postanesi’nde ele geçirildi.

/ DENİZLİHABER / 25 Aralık 2009 Cuma, 17:12

Denizli’de görev yapan bir uzman çavuşun, Manisa’da düğünde kullanılması için posta aracılığıyla gönderdiği 125 mermi, Manisa Postanesi’nde ele geçirildi. Bir ihbar üzerine harekete geçen emniyet ekipleri, Denizli’de görevli bir uzman çavuşun yolladığı iddia edilen 9 mm çaplı tabanca mermilerine, alıcıya ulaşmadan el koydu. Mermilerin, 5201 sayılı kanun kapsamında üretilen ordu malzemesi olduğu öne sürüldü.

Mermilerin adresine yollandığı Şerif Ali İlhan, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, mermileri gönderen uzman çavuşun, kayınbiraderi olduğunu söyledi. Mahkemedeki ifadesine göre İlhan, geçen Ramazan Bayramı’nda yanına gittiği kayınbiraderinden mermi istedi. O da hazırda olmadığını, daha sonra göndereceğini ifade etti. Mermileri düğünlerde havaya sıktığını söyleyen zanlının evinde de 70’ten fazla mermi bulundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı