Yardım bahanesiyle yaşlı kadını soyan hırsızlar JASAT’a yakalandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yardım bahanesiyle yaşlı kadını soyan hırsızlar JASAT’a yakalandı

Yardım bahanesiyle yaşlı kadını soyan hırsızlar JASAT’a yakalandı

Yeniköy Mahallesi’nde odun yardımı yapacakları bahanesi ile 75 yaşındaki Durdane S.yi soyan hırsızlar JASAT’a yakalandı. Hırsızların suç işleyeceği zaman araç plakasını çıkardığı, bu nedenle son bir ayda gerçekleştirdikleri 6 hırsızlık olayında tespit edilemedikleri belirlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Şubat 2021 Çarşamba, 17:15

Pamukkale’nin Yeniköy Mahallesi’nde 75 yaşındaki Durdane S. evine yardım bahanesi ile gelen 3 kişi tarafından soyuldu. Kasasında odun yüklü pikap ile yaşlı kadının evine gelen hırsızlar kaymakamlık görevlisi olduklarını söyledi. Üç şüpheliden biri kadını oyalarken diğer ikisi eve girerek Durdane S’nin sakladığı 2 bin lirasını aldı. Odunları başka bir eve bırakacaklarını daha sonra yardım için döneceklerini söyleyen üç kişi kayıplara karıştı. Bir süre sonra soyulduğunu anlayan yaşlı kadın Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine yaşadıklarını anlattı.

Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) olayla ilgili olarak geniş çaplı bir araştırma başlattı. Şüphelilerin suç işleyecekleri zaman araç plakasını çıkardıklarını fark eden jandarma son bir ay içinde 4 ilde aynı şekilde gerçekleşmiş 6 hırsızlık vakası daha olduğunu tespit etti.

Plakasız beyaz pikabın peşine düşen JASAT timleri aracı ve içindeki üç şüpheliyi Çardak’ta kenti terk etmek üzereyken tespit etti. Çardak İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin de katıldığı operasyon ile üç şüpheli gözaltına alındı.

Durdane S.nin kayıp 2 bin lirası da şüphelilerin üzerinde ele geçirildi ve yaşlı kadına teslim edildi. Şüphelilerin aynı yöntemle toplam 35 bin lira çaldıkları belirlendi.

Gözaltına alınan şüphelilerden Kadir K.nin konut dokunulmazlığı, hırsızlık, adam öldürme, uyuşturucu suçlarından 19 suç kaydının bulunduğu öğrenildi. Diğer şüpheliler 24 yaşındaki Ahmet D. ve 34 yaşındaki Sadık K.nın ise suç kaydına rastlanmadı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı