REKLAMI GEÇ

Yerel sosyal medya fenomeni Osman B. tutuklandı

Yerel sosyal medya fenomeni Osman B. tutuklandı

Sosyal medya hesapları üzerinden kent haberleri ile ilgili paylaşımlar yapan yerel fenomen Osman B. tutuklandı. Kişisel verilerin gizliliğini ihlal etmek suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırılan Osman B, kent medyası tarafından asılsız ve manipülatif paylaşımlar yapmakla eleştiriliyordu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Şubat 2024 Pazartesi, 13:26

Denizli’de sosyal medya üzerinden açtığı hesaplarla şehir hakkında paylaşımlar yapan yerel fenomen Osman B, kişisel verilerin gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada hapis cezasına çarptırıldı.

Özel bilgilerinin Osman B’nin yönettiği sayfadan ifşa edildiğini öne süren bir vatandaş suç duyurusunda bulundu. Osman B, bu kapsamda kişisel verilerin gizliliğini ihlal nedeniyle 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanıyordu. Karar duruşmasında hakim, Osman B’nin suçu işlediğine kanaat getirerek 2 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Bu karar sonrası Osman B. Denizli Kocabaş Kapalı Cezaevine gönderildi.

Daha önce de hakaret iddiasıyla hakkında hüküm verilen Osman B. en çok tepkiyi kanser hastasına “inşallah ölürsün” diye hakaret ettiğinde çekmişti. Kanser tedavisi gören eski Gazeteciler Cemiyeti Başkanı hakkındaki bu sözleri kentte büyük tepkiye neden olmuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı