REKLAMI GEÇ

Yumurtalı protestoya sert tepki

Yumurtalı protestoya sert tepki

Denizli’de bir grup, CHP’yi protesto ederek Denizli İl Teşkilatı’na yumurta attı. Protestonun ardından açıklama yapan CHP İl Başkanı Gönenç, protesto edenleri ‘Yumurta beyinliler’ olarak tanımladı.

/ DENİZLİHABER / 25 Kasım 2009 Çarşamba, 17:26

TKP, EMEP ve ÖDP’lilerden oluşan yaklaşık 20 kişilik grup, bugün öğle saatlerinde Delikliçınar Meydanı’nda, kamu emekçileri tarafından düzenlenen eyleme katıldıktan sonra, Çaybaşı Mahallesi’nde bulunan CHP Denizli İl Teşkilatı’na doğru yürüyüşe geçti. Yürürken, CHP Genel Başkan Yardımcıları Onur Öymen ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu protesto eden grup, CHP Denizli İl Teşkilatı önünde, CHP aleyhine de sloganlar attıktan sonra, binaya yumurta atmaya başladı. Atılan yumurtalar, CHP il binasının tabelası ve balkonuna isabet ederken, grup bir süre sonra dağıldı.

CHP İl Başkanı Zafer Gönenç, yumurtalı protestonun ardından yaptığı açıklamada, sert ifadeler kullandı. Protestocuları, ‘kendini bilmez’ ve ‘yumurta beyinliler’ olarak tanımlayan Gönenç, “15-20 kişilik kendini bilmez bir grup, parti binamız önünden geçerken, Dersim tartışmalarını bahane ederek, partimizi protesto etmeye kalkmışlar ve tabelamıza yumurta atmışlardır. Toplasanız üç partinin adındaki harf kadar sayıya ulaşmayan kendini bilmez, yumurta beyinlilerin haksız eyleminin ciddiye alınacak bir yanı yoktur. Yumurta kadar beyni olanlar dahi bilirler ki, marjinal gurupların dahi siyaset yapmasına hoşgörüyle bakan, demokrasiyi içine sindirmiş yegane parti CHP’dir” dedi.

Gönenç, CHP’yi yumurta yağmuruna tutanların, AKP iktidarının hizmetkarları olduğunu iddia etti. Gönenç, ülkede çok önemli gündemler varken, bu tür olayların gerçekleştirilmesini de eleştirdi. Gönenç, “Ülkenin gerçek gündemi; Halkımızın içinde bulunduğu işsizlik ve yoksulluktur. AKP iktidarının ve yardakçılarının ülkeyi eşiğine getirdikleri Kürt-Türk, Alevi-Sünni ayrımlarıdır. İçi boş açılım tartışmalarıdır. Medyayı, sivil toplumu, yargıyı ve devleti tümüyle teslim almaya kalkan faşizan uygulamalardır. Telekulak skandallarıdır. Hayali Ergenekon tartışmalarıdır. Bugün ülke çapında gerçekleşen ve CHP’nin de desteklediği kamu emekçilerinin hak arama eylemi ve grevidir. Bunca önemli ve gerçek gündem konuları varken, Dersim tartışmaları üzerinden CHP’ye saldırmaya kalkanlar, ülkenin gerçek gündemini saptırmaya çalışan AKP iktidarının hizmetkarlarıdır” diye konuştu.

Gönenç, açıklamasının sonunda şu görüşlere yer verdi, “AKP’nin işbirlikçilerinin ve PKK terör örgütü ile amaç birliği içinde olanların, hep beraber, CHP’nin yükselişini durdurmak için Dersim tartışmaları ile CHP’yi yıpratmanın ve zarar vermenin derdine düşmüşlerdir. CHP ile Alevi vatandaşlarımızın, CHP ile Kürt kardeşlerimizin, CHP ile ezilen halkımızın arasına kimse giremez. Bu oyunu Türk halkına kimse yutturamaz. Bu oyuna alet olan yumurta beyinliler de olsa olsa zavallılardır”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı