TARIM PERSONELİNE BİRLİK VE KOOPERATİF MEVZUATLARI EĞİTİMİ - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

TARIM PERSONELİNE BİRLİK VE KOOPERATİF MEVZUATLARI EĞİTİMİ

TARIM PERSONELİNE BİRLİK VE KOOPERATİF MEVZUATLARI EĞİTİMİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde kooperatif ve birliklerden sorumlu personele eğitim verildi

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Şubat 2018 Pazar, 11:50

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde kooperatif ve birliklerle ilgili görev yapan personele yönelik eğitim toplantısı yapıldı. Toplantıda Kooperatifler Kanunu, Tarımsal Üretici Birlikleri Kanunu, ana sözleşmeler ve bakanlıkça hazırlanan Üretici Birliği Tüzüğü hakkında bilgi verildi.

Kooperatifçilik toplantısına İl Müdür Yardımcısı Mehmet Atmacaoğlu ve Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Erkan Türkeli ile 19 İlçe Müdürlüğünden bir asil bir yedek olacak şekilde toplam 38 personel katıldı.

Ziraat Mühendisi Arif Çetin tarafından yapılan sunumda; Kooperatiflerin yılda bir defa zorunlu olarak yapması gereken olağan genel kurul toplantısının, Kooperatifler Kanunu’nun 45. Maddesinde yapılan değişiklik ile üç yıla kadar birleştirilebilmesi, Üretici Birliklerinin hazırlanan Yeni Üretici Birliği Tüzüğüne intibakları, Genel Kurul toplantılarında karşılaşılan sorunlar ve mevzuatta yapılan düzenlemeler anlatıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı