Denizli Barosu’ndan Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Barosu’ndan Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi

Denizli Barosu’ndan Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi

Denizli Barosu, seçimlerin özgür, adil ve demokratik biçimde gerçekleştirilmesine destek vermek amacıyla seçimler için “Seçim Hukuku Ve Güvenliği Merkezi” oluşturdu. Merkez, 24 Haziran günü 24 saat açık olacak, seçmenlerin şikayetleri ve taleplerini alacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Haziran 2018 Perşembe, 17:09

Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, “Seçim Hukuku Ve Güvenliği Merkezi” ile ilgili açıklama yaptı.

Avukatlık Kanunu’nun 76. maddesi ile hukukun üstünlüğünü savunmak ve korumanın, bu yönde demokratik çalışmalarda bulunmanın baroların görevi olarak kanunla tanınmış bir ödev olduğunu belirten Müjdat İlhan, “Denizli Barosu, kanundan kaynaklanan bu yetkimiz çerçevesinde, ilimizde de seçimlerin huzur içinde, şaibesiz ve güvenilir biçimde gerçekleşmesi, seçmenlerimizin sandıkta oylarının kullanmaları sırasında yaşanabilecek her türlü olumsuzlukların giderilmesi bakımından anında müdahale edebilmek amacıyla “Seçim Hukuku Ve Güvenliği Merkezi” ile yurttaşlarımızın yanında olmaya karar vermiştir” dedi.

Baro yönetim kurulu üyelerinin tamamının bu kurulun üyesi olarak görevlendirildiklerini ifade eden İlhan, “”Seçimle ilgili yaşanabilecek olumsuzluklara karşı anında müdahale edebilmek ve vatandaşlarımızdan gelecek her türlü ihbar ve şikayetin raporlandırılması, değerlendirilmesi ve gereğinin yapılması amacıyla bir iletişim hattı tesis edilmiştir. Bu iletişim hattımızdan, başta sandık kurulları ve görevlileri olmak üzere tüm vatandaşlarımız karşılaştığı sorunun çözümü için bağlantı kurabilecektir. 24 Haziran 2018 tarihinde, 24 saat açık olacak bu iletişim hattında seçmenlerimizin soruları da yanıtlanacaktır. 0 505 923 77 76 numaralı telefon hattından tüm yurttaşlarımız Denizli Barosu’na ulaşabilecektir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı