Dizi ve filmlerdeki şiddet sahnelerine savaş açtılar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Dizi ve filmlerdeki şiddet sahnelerine savaş açtılar

Dizi ve filmlerdeki şiddet sahnelerine savaş açtılar

Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu (DGTP) Başkanı Erdal Otçu, dizi ve filmlerde şiddet eğilimini artıran sahnelere karşı olduklarını, kadın cinayetleriyle ilgili gündemde bu hususun da göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Eylül 2019 Salı, 18:48

DGTP’nin eylül ayı toplantısı, Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği’nin ev sahipliğinde Kültür Sitesi’nde gerçekleştirildi.

DGTP’yi oluşturan dernek, vakıf ve sendika temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan platform başkanı Otçu, son günlerde kamuoyu gündemine gelen kadın cinayetleri başta olmak üzere insana uygulanan şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirtti.

Otçu, şöyle konuştu:

“Dizi ve film senaryolarının şiddet eğilimini artıran mahiyette yazılması ve oynanmasına karşıyız. Eşinden uzaklaşma ve yaklaşmama cezası alanların, herhangi bir takibata uğramadan ellerini kollarını sallaya sallaya uluorta ortalıkta serbestçe dolaşmalarına karşıyız. Cezaevindeki katillerin pişmanlık ve iyi hal indirimi alarak maktul ailelerinin ve kamu vicdanının rencide edilerek erken salıverilmelerine karşıyız.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı