Farklı Ülkelerden Öğrenciler Birlikte Zeybek Oynadı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Farklı Ülkelerden Öğrenciler Birlikte Zeybek Oynadı

Farklı Ülkelerden Öğrenciler Birlikte Zeybek Oynadı

Genel anlaşmalar, Erasmus+ ve KA103 öğrenim ve staj faaliyeti kapsamında 9 ülkeden Pamukkale Üniversitesine (PAÜ) gelen değişim programı öğrencileri, “Food Fair” etkinliğinde bir araya geldi. Öğrenciler, hem geleneksel yemeklerini tanıttı hem de birlikte zeybek oynadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Aralık 2019 Cuma, 15:07

PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde Food Fair etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere, PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Zeha Yakar, Uluslararası İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Çelikel, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü personeli ile değişim programı öğrencileri katıldı.

Etkinlikte öğrenciler Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile sohbet edip, ülkelerine ait yemeklerini tanıtıp Rektör Prof. Dr. Bağ’a ikram etti. PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Food Fair” etkinliği ile 9 farklı ülkeden Pamukkale Üniversitesine gelen değişim programı öğrencileri hem ülkelerinin geleneksel yemeklerini tanıtıp hem de farklı ülkelere ait lezzetleri de tanıma ve tatma fırsatı buldu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, her yıl Dünyanın farklı ülkelerinden misafir ettikleri öğrencilere ders dışı zamanlarında Pamukkale Üniversitesi olarak hem Türkiye’yi hem de Türk kültürünü tanıtmak için gerek çeşitli kültür gezileri gerekse kültürel faaliyetler düzenlediklerini hatırlattı. Rektör Prof. Dr. Bağ, değişim programlarının başka ülkelerin kültürlerini tanımak adına da güzel bir vesile olduğuna değinirken, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamak ve Türk kültürünü tanıtmak için bu tür etkinliklere önem verdiklerini belirtti. “Food Fair” etkinliği ile öğrencilerin farklı ülkelerin yemeklerini tanıma fırsatı yakaladığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, öğrencilerin burada kurdukları dostlukların ülkelerine döndükten sonra da devam etmesi ve Türkiye ile bağlarının koparmaması temennisinde bulundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı