REKLAMI GEÇ

“Filistin’de yaşananlar utanç verici”

“Filistin’de yaşananlar utanç verici”

 Eğitim İş Denizli Şubesi Basın Yayın ve TİS Sekreteri Peral Kurt, Filistin’de yaşananların insanlık adına utanç ve ibret verici olduğunu belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Temmuz 2014 Salı, 10:28

Kurt, yaptığı açıklamada, emperyalizmin Ortadoğu’daki yaramaz haylaz çocuğu İsrail’in her gün onlarca, yüzlerce masum insanı katletmeye, Filistin halkına soykırım uygulamaya devam ettiğini, kadınların, yaşlıların ve çocukların hedef alındığı bu katliama insan haklarını savunma konusunda mangalda kül bırakmayanlar ve insan haklarını gerekçe göstererek, dünyanın bir ucundan öbür ucuna müdahaleyi kendilerinde hak görenlerin bu vahşet karşısında suspus olduklarını vurguladı.

“Filistin’de yaşananlar insanlık adına utanç ve ibret vericidir” diyen Kurt, yıllardır bölgeye ambargo uygulayarak her türlü insani yardımın girmesini engelleyen İsrail’in, şimdi de masum insanlara, sivillere, çocuklara, bomba yağdırdığını, masum insanların sığındıkları, okullar, camiler katil İsrail bombalarına, kurşunlarına hedef ulduğunu, omba ve kurşunlardan kurtulanların ise açlıktan ve hastalıktan ölüme mahkûm edildiğini vurguladı.

Uluslararası savaş kuralları ve hukukunun bile bile göz ardı edildiğini, bütün bu yaşananları başta Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm dünyanın izlemekle yetindiğini belirten Kurt, şöyle devam etti:
“Filistin’de yaşanan bu insanlık dramına Türkiye başta olmak üzere, aralarında kültürel bağlar olan Ortadoğu ülkeleri de sessiz kalmakta, atılan hamasi nutuklardan ve yapılan açıklamalardan başka bir şey yapılmamaktadır.

Mazlum uluslara karşı dünya jandarmalığına soyunan emperyalist ABD, İsrail’in yaptığı insanlık dışı bu katliama ve vahşete göz yummaktadır. Tüm dünya da İsrail’i koruyan ABD’nin ağzına bakmaktadır. Filistin’de uygulanan bu vahşet ve katliamın bir an önce durdurulması gerekmektedir.

Birleşmiş Milletler ve tüm dünya bu insanlık dramına karşı harekete geçmelidir. Başbakan öncelikle İsrail’in ABD’deki lobi faaliyetlerini sürdüren AJC’ den (Amerikan Yahudi Komitesi) aldığı “ Cesaret Madalyasını” çıkarıp atmalıdır. Dünya lideri olmakla övünen; ama ABD izin vermediği için bir yıldır bir türlü Gazze’ ye gidemeyen başbakan, göstermelik hamasi nutuklar atmak yerine mazlum Filistin halkının dramını sona erdirecek girişimlerde bulunmalıdır.

Eğitim-İş olarak; İsrail’in Filistin halkına yönelik bu hain saldırılarının biran önce durdurulmasını istiyor; İsrail’i işlediği insanlık suçu nedeniyle şiddetle ve nefretle kınıyoruz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı