REKLAMI GEÇ

Asrın nikahına 2 cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Meclis Başkanı şahitlik etti

Asrın nikahına 2 cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Meclis Başkanı şahitlik etti

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kızı Fatma Zeybekci ile işadamı Sait Özkan’ın oğlu İbrahim Özkan, devletin zirvesinin tanıklığında dünyaevine girdi. Anemon Otel’de gerçekleştirilen törende genç çiftin şahitliğini Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tataristan Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı, Genelkurmay Başkanı yaptı, Başkan Zolan nikahı kıydı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Ağustos 2017 Cumartesi, 22:06

Anemon Otel’de gerçekleştirilen nikah törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Başbakan Binali Yıldırım, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ ve Mehmet Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eski bakanlar Taner Yıldız ve Efkan Ala, AK Parti Grup Başkan Vekilleri Mustafa Elitaş ve Mehmet Muş, 60’ın üzerinde milletvekili, MİT Müstaşarı Hakan Fidan, bakan yardımcıları, bürokratlar, Ankara ve Denizli’den davetliler, Zeybekci ve Özkan Aileleri katıldı.

GENÇ ÇİFTİN NİKAHLARINA ŞAHİTLİK ETTİLER
Alkışlar arasında gelen genç çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Törenin başlamasının ardından ilk olarak nikah akdini gerçekleştirmek üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan geldi. Ardından şahitlik etmeleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman davet edildi.

Devletin zirvesi ve Türkiye’nin en önemli isimlerinin katıldığı törende Başkan Zolan’ın sorularına 3’er kez “evet” yanıtı veren Fatma Zeybekci ile İbrahim Emre Özkan yaşamlarını birleştirdi.

EVLİLİK CÜZDANINI ERDOĞAN VERDİ
İmzaların atılmasının ardından evlilik cüzdanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fatma Özkan’a verdi. Erdoğan, “Zeybekci ve Özkan Ailelerinin biricik yavrularının nikah şahitlerini bizler resmi, sizler fahri şahitler olarak gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Aynı yastıkta kocasınlar. Evlilik uzun bir yolculuk iyi gün var, kötü gün var. Mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır. Her zaman bir nasihatim var. Bildiğiniz gibi bir olursa garip, iki olursa rakip, üç olursa denge, dört olursa bereket olur, gerisi Allah kerim olur. İnşallah babasından, annesinden geri kalmaz. Güçlü milletler güçlü ailelerle olur. Gençlerimiz de güçlü bir ailenin temelini atıyorlar” dedi.

Nikahın ardından aile fotoğrafı çektirildi, Tataristan Halk Dansları Topluluğu bir gösteri sundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı