REKLAMI GEÇ

Balkanlar gezisi hayali kuran mimarları dolandırdılar

Balkanlar gezisi hayali kuran mimarları dolandırdılar

Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin üyelerine yönelik gerçekleştirmeyi planladığı Balkanlar turu hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Geziye iki hafta kala tur şirketi sahibi ortadan kayboldu, oda yönetimi ve üyeler ulaşamadı. Tura katılmak üzere 500’er Euro para ödeyen 60 üyenin mağdur olduğu olaya ilişkin açıklama yapan Oda Başkanı Özlem Durdu Kabel, “Maalesef böyle bir talihsizlik ile karşılaştık. Referansları çok iyi olan bir firmaydı. Kredi kartı ile ödeme yapanların yatırdıkları ücretler geri alınacak, nakit ödeme yapan 20 üyeye ilişkin temaslarımız sürüyor. Bizim hatamızı olduğunu düşünen üyelerimiz varsa, şahsi olarak zararlarını karşılamaya hazırım” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Ağustos 2023 Salı, 16:06

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, her yıl gerçekleştirdiği gezinin bu yıl rotasını Balkanlar’a çevirdi ve bir süre önce buna ilişkin araştırmalara başladı. Bir tur firması ile anlaşan ve 17 Eylül’de başlayacak 7 günlük Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek ve Sırbistan gezisini planlayan Mimarlar Odası, buna ilişkin üyelerine yönelik duyuru da paylaştı.

Tura takılmak isteyen yaklaşık 60 kişi bu süre içinde kredi kartı ve nakit olarak ödemelerini gerçekleştirdi ve gezi zamanının gelmesini beklemeye başladı.

TUR ŞİRKETİ SAHİBİ ORTADAN KAYBOLDU, İRTİBAT KESİLDİ
Gezinin başlamasına 2 hafta kalmışken tura katılacak olan üyeler tur şirketine ulaşamadı. Üyeler arasında başlayan panik havası geçtiğimiz hafta cuma günü oda yönetimine de ulaştı ve sorun daha da derinleşti.

Tur şirketi sahibinin ortadan kaybolması ve Balkanlar öncesinde yapmayı planladığı başka bir geziyi de gerçekleştirmemesi, mimarlar arasında dolandırıldık endişesini ortaya çıkardı.

KABEL, “ŞİRKETİN REFERANSI KUVVETLİYDİ, ZARARI KARŞILAMAYA HAZIRIM”
Yaşananları doğrulayan ve böyle bir talihsizlik yaşadıklarını belirten Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı Özlem Durdu Kabel, üzgün olduklarını söyledi. Üyelere yönelik her yıl farklı etkinlik ve geziler gerçekleştirdiklerini dile getiren Kabel, firma ile daha önce turlara katılanların referansları ile anlaşmaya vardıklarını anlattı.

Kabel, “Firma ile görüşmelerin tamamlanmasının ardından geziye katılmak isteyen üyelerimiz ödemelerini yaptı. Geçtiğimiz hafta firmanın başka bir geziyi iptal etmesinin ardından 15 Ağustos’da yapılan görüşmelerde sorun olmadığı söylendi. Ancak, geçtiğimiz hafta çarşamba gününden itibaren firmaya ulaşılamamış. Cuma günü durum bana intikal etti. Araştırmaları yaptık, firma sahibi ortalıkta yok. Hem TÜRSAB hem de bakanlık nezdinde girişimlere başladık. Kredi kartı ile ödeme yapan 40 üyemiz yatırdıkları paraları alacaklar. Nakit ödemeye yapan 20 arkadaş ile ilgili görüşmeler yapıyoruz. Yaşananlar için çok üzgünüm. Ben mahcup oldum, üyelerimiz mağdur oldu. Bizim sorumluluğumuz olduğunu düşünenlere şahsi hesabımdan ödemelerini yapmaya hazırım” dedi.

Yorumlar

mehmet   -  Bağlantı 31 Ağustos 2023, 08:49

denizli de tur şirketleri var onlarla çalışsanıza hem şehrimizdeki esnaf ayakta kalır hem yüz yüze muhatap bulurdunuz

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı