Denizli'den Arakanlı Müslümanlara yardım yağıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’den Arakanlı Müslümanlara yardım yağıyor

Denizli’den Arakanlı Müslümanlara yardım yağıyor

Denizlililer, Türk Kızılay’ı Denizli Şubesi aracılığı ile Arakanlı Müslümanlara Bangladeş’de inşa edilecek barınma üniteleri için 85 bin 265 lira değerinde yardım yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Ekim 2017 Pazartesi, 16:13

Denizlililer, Türk Kızılay’ı Denizli Şubesi aracılığı ile Akaranlı Müslümanlara yardım elini uzattı. Bu güne kadar 85 bin 265 lira değerinde nakit yardımı yapan Denizlililer, yurt genelinde en çok bağış yapan iller sıralamasında kentin 5. sırada yer almasını sağladı.

Arakanlı Müslümanlar için Bangladeş’de inşa edilecek konutlar için yardım yapan Denizlililer, Arakanlı Müslümanların insanca yaşamalarına da katkı sağlamış olacak. 100 bin kişiye barınma imkanı sağlayacak üniteler, 25 metrekare üzerinden planlandı. Barınma ünitesinde 1 oturma odası, 1 yatak odası, mutfak ve tuvalet yer alıyor.

PAKETLER MEVCUT
Denizli halkının Arakanlı Müslümanların Bangladeş’te kaldıkları süre içinde barınmalarını sağlayacak ünitenin toplam bedelinin 6 bin 500 lira olduğunu ifade eden Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, “Yardımseverlerimiz, barınma ünitelerinin yanı sıra 105 lira değerindeki gıda paketi, 35 lira değerindeki hijyen paketi, 120 kira değerindeki mutfak seti, 35 kira değerindeki 5 battaniyeden istediklerini Arakanlı Müslümanlara bizim vasıtamız ile ulaştırabilir. Kampanyamızın ucu açık. İstedikleri paket ile ilgili bağışlarını gerçekleştirebilirler” dedi.

YÜZDE 100 VERGİDEN DÜŞÜYOR
Yardımda bulunacak hayırseverlere seslenen Başkan Otçu, “Kızılay, kamu yararına çalışan kuruluş olduğu için yapılan bağış yüzde 100 vergi matrahından düşüyor. Arakanlı Müslümanlara yardım etmek isteyen hayırseverlerimiz şubemize gelerek makbuz karşılığı, bir de Halk Bankası’nda açılan TR44 0001 2001 3170 0016 0005 7264 4343 hesaba yaptırabilirler” dedi.

Yorumlar

Ali   -  Bağlantı 17 Ekim 2017, 08:19

Çok güzel halkımız zaten çok yardımseverdir ama yetmez her yer kan gölü bizi bekleyen masum canlar var bir kuru ekmeğe ihtiyacı olanlar var daha çok yardım etmeliyiz..

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı