DOD’dan kaynaştırıcı yaz kulübü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DOD’dan kaynaştırıcı yaz kulübü

DOD’dan kaynaştırıcı yaz kulübü

Okul öncesi yaş grubunda kaynaştırma yaz okulunu gerçekleştiren Denizli Otizm Derneği bu yıl, ‘Farklılık Zenginliktir Yaz Kulübü’nü düzenliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Temmuz 2018 Çarşamba, 10:20

Otizmli bireylerin ve ailelerinin toplumla tam olarak bütünleşmesi misyonuyla faaliyetler yürüten Denizli Otizm Derneği (DOD), bu yıl da Farklılık Zenginlik Yaz Kulübü düzenliyor. 2 Temmuz’da başlayan yaz kulübü 17 Ağustos’a kadar devam edecek.

Bu yaz, daha önceki yıllara göre programlarını daha da zenginleştirdiklerini belirten DOD Eğitim Koordinatörü Burcu Bilik, “Yaz kulübümüzde 24 öğrencimiz eğitim alacak. Tersine kaynaştırma uygulamamız devam ediyor. Öğrencilerimizin yarısı otizmli, üçü Suriyeli. Üç farklı yaş gurubunda dört sınıfımız var. DOD olarak farklılıkların zenginlik olduğuna ve birlikte yaşamanın herkesin gelişimine katkı sağladığına inanıyoruz” dedi.

2 Temmuz’da başlayan faaliyetin 17 Ağustos’a kadar devam edeceğini belirten Bilik, “Hafta içi her gün 13.00-17.00 saatleri arasında çocuklarımız eğitim alıyorlar. Her gün gerçekleştirilen rutin etkinliklerin yanı sıra günlük olarak değişen eğlenceli aktivitelerimiz olacak. Bahçe sulama, yemek hazırlanmasına yardım etme, sıra bekleme, birlikte oyun oynama gibi becerileri geliştirmek için de çalışmalar yapacağız. Ayrıca haftada bir gün de sosyalleşme amaçlı gezi düzenleneceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı