REKLAMI GEÇ

Göveçlik’in anı yüklü kıraathane duvarı zaman yolculuğu yaşatıyor

Göveçlik’in anı yüklü kıraathane duvarı zaman yolculuğu yaşatıyor

Denizli’nin en eski yerleşim yerlerinden Göveçlik’te Merkez Kıraathanesi’nin duvarı, görenleri zaman yolculuğuna çıkarıyor. Kahvehane işletmecisinin “Ölenler, ölmeyi bekleyenler ve hatıralar” diye üçe ayırdığı anı duvarı ilgi çekiyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Ağustos 2023 Pazar, 13:08

Büyükşehir olduktan sonra mahalleye dönüşen kadim köy Göveçlik’te Ali Dinger’in işlettiği kıraathanenin duvarına asılan yüzlerce fotoğraf, geçmişe yolculuk yaptırıyor. Mahalle meydanındaki Merkez Kıraathanede “ölenler”, “ölmeyi bekleyenler” ve “hatıralar” başlıklarıyla geçmişi yansıtan fotoğraflar sergileniyor.

ANILARIMIZIN UNUTULMASINI İSTEMİYORUZ
İşletmeci Ali Dinger, “Bu duvarda asılan fotoğrafların her birinin anısı var. Bizden önce gidenleri unutmamak için duvarlara yazmak fotoğrafları astık. Ölmüşlerimiz, yaşlılarımız ve ölecek olanlarımız diye astık. Bunların unutulmasını istemiyoruz. İnsanlar evine asıp görüyor ama biz de buraya asıp, herkesin görmesini sağlıyoruz ve bunları görenler ise duygulanıp mutlu oluyor” dedi.

MAHALLELİ ANI DUVARINDAN MEMNUN
Mahalle sakini Cihan Özkan, “Benim duvarda yakınlarım var. Böyle bir çalışma yapılması çok güzel oldu. Bu fotoğrafları görenler mutlu oluyor. Bizler küçük yaştan itibaren aile olmanın önemini bir kez daha anlamış olduk” dedi.

Bir başka mahalle sakini Abdülkadir Çoban ise, “Birçok iyi ve kötü günde hatıralarımız var. Bunları hatırlatmak, başka insanlara aktarmak çok güzel bir şey oldu. Birçok yakınımın fotoğrafı var. Dedem, babam ve çok sayıda akrabalarım burada” diye konuştu.

Duvardaki fotoğraflarla geçmişlerini sürekli hatırlama imkanı bulduklarını belirten Veli Gökçe ise “Burada ölmüşlerimizin fotoğrafları var. Onları görerek yad ediyoruz. Bu fotoğraflara bakarak geçmişimiz unutmamış oluyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı