Teknokent ile GEKA protokol imzaladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Teknokent ile GEKA protokol imzaladı

Teknokent ile GEKA protokol imzaladı

Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş.’nin, Güney Ege Kalkınma Ajansı’na 2018 Fizibilite Destek Programı kapsamında sunduğu “TR32 Bölgesi’nin Yenilik ve Girişimcilik Kapasitesi’nin Geliştirilmesi İçin Kurulacak Olan İnovasyon Komünitesi Fizibilitesi” projesi kabul edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Şubat 2019 Çarşamba, 09:38

Teknokent bünyesinde; gerekli altyapı, ihtiyaç, yetenek ve kapasite analizleri ile ekonomik ve mali analizlerin yanı sıra yatırıma ilişkin gereksinimlerin ortaya konacağı fizibilite programı için protokol gerçekleştirildi. Teknokent’teki Protokol’e Pamukkale Üniversitesi Rektörü ve Pamukkale Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağ, GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan ile Teknokent Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Protokol imza töreninin ardından konuşan GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan, “Kalkınma Ajansımızın 2018 yılında ilan ettiği fizibilite desteği programına Teknokent çok güzel bir projeyle başvuru yaptı. Denizli olarak ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz bir prototip atölye ve ona yardımcı atölye ile birimleri projenin içerisinde yer alacak. Fizibilitesi umuyoruz ki yapılabilir çıkacaktır. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü ve Pamukkale Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağ ise, “Teknokent Yönetimi olarak Teknokentimizin alt yapısını geliştirme; şehrimize, bölgemize daha etkin hizmet verme yönünde projeler geliştiriyoruz. Bu projemiz de bu eksende geliştirmiş olduğumuz bir projedir. Proje geliştirme sürecinde etkin bir şekilde çalışma yapan ve bunu üstlenen yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. GEKA’ya da desteklerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah şehrimize, ülkemize hayırlı olur. Şehrimizde bu projenin Üniversite-sanayi iş birliğini geliştirme ve destekleme noktasında iyi sonuçlar vereceğine inanıyoruz. Ayrıca bu projenin hayata geçmesi halinde üniversite-sanayi işbirliği alanında hem bölgede hem de ülke çapında olumlu bir örnek oluşturacağını umuyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı