REKLAMI GEÇ

Tolga Varlıker’in köşesine Daron Acemoğlu yorumu

Tolga Varlıker’in köşesine Daron Acemoğlu yorumu

Çiçeği burnunda köşe yazarımız Tolga Varlıker, 5. yazısını geride bıraktı fakat gündeme taşıdığı araştırmalar ve analiz şekliyle bir anda ilgi odağı oldu. Denizlinin genç ihracatçılarından biri olan Varlıker, şimdilerde köşe yazılarıyla beğeni topluyor. Öyle ki dünyanın en önemli ekonomistleri arasında gösterilen Daron Acemoğlu bile, Varlıker’in son köşesinin altına dipnot düşmeden edemedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Kasım 2017 Cuma, 16:49

Denizli iş dünyasından siyasetçisine bir süredir, ekonomi üzerine yazan işadamı Tolga Varlıker’in köşelerini takip ediyor. Genç ihracatçı Varlıker, yaptığı araştırmalar ve analizlerle bir anda Denizli’nin ilgi odağı oldu.

Henüz daha 5 köşesi yayınlanan Varlıker, yüzlerce okurun beğenisini kazanmayı başardı. Köşeleri binlerle ifade edilecek düzeyde okunan genç yazar, yalnızca Denizlililerin değil ekonomi dünyasının da dikkatini çekmiş görünüyor. Keza son köşesinin altına yapılan yorum bunun ispatı gibi.

Dünyaca ünlü ekonomistlerinden biri olarak gösterilen Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Varlıker’in son köşesinin altına “Yazılarını büyük bir zevkle takip ediyorum. Çok farklı bakış açılarıyla yaklaşıyorsun. Bir gün Massachusetts’te görüşmek dileğiyle” yorumunu bıraktı.

Prof. Dr. Acemoğlu’nun öğretim görevlisi olarak çalıştığı Massachusetts Endüstri ve Teknoloji Enstitüsü uzantılı mail adresinden gönderdiği yorum Tolga Varlıker yorum için o mailden ekonominin profesörüne “teşekkür etti” yanıt gecikmedi. Prof. Dr. Acemoğlu, “Nazik mailiniz için teşekkürler. Yazılarınızı takip ediyor olacağım” yanıtıyla Varlıker’e geri döndü.

Yorumlar

Krugman, Paul R.   -  Bağlantı 18 Ağustos 2020, 18:16

Dear Acemoğlu, I agree with you. I have been following the Turkish economist Varlıker for a long time and wish him contininued success.

Daron Acemoğlu   -  Bağlantı 16 Kasım 2017, 15:54

CHP Merkezefendi ilçe başkanlığına aday olduğunu öğrendim. Başarılar diliyorum. Önümüzdeki ay İstanbul’a bir seyahatim olacak. Orada görüşmek dileğiyle

Halid Genç   -  Bağlantı 3 Kasım 2017, 19:47

Köşe yazısını okudum çok doğrular var ama bu yazıyı okuduktan sonra köşe yazısını gene okudum bir şey dikkati mi çekti!!!
yazıya sadece Daron Acemoğlu yorum yapmış çok entrasan acaba benim bu yorumum yayınlanır mı

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı