Baklanlı kadınlara kanser taraması - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Baklanlı kadınlara kanser taraması

Baklanlı kadınlara kanser taraması

Sağlık Müdürlüğü organizasyonu ile Baklan’ın Boğaziçi Mahallesi’nde yaşayan kadınlar KETEM’de mamografi, serviks (rahim ağzı) ve kolorektal kanser taramasından geçirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Mart 2018 Çarşamba, 15:46

Sağlık Müdürlüğü ve Çivril İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonu ile Baklan’ın Boğaziçi Mahallesi’nde yaşayan 40-69 yaş arası kadınlar, Sağlık Müdürlüğü aracı ile mahallelerinden alınarak tarama için Pamukkale KETEM’e getirildi.

Meme muayenesi, mamografi taraması ve gerekli görülen kişilerde serviks (rahim ağzı) ve kolorektal kanser taraması yapılan kadınlara kanser konusunda da farkındalık eğitimi verildi.

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR; İLÇELERDE YAŞAYAN KADINLARA TARAMA
Sağlık Müdürü Berna Öztürk, kanserde erken teşhisin hayat kurtarıcı etkisinin çok önemli olduğunu belirterek, İlçe Sağlık Müdürlükleri koordinasyonu ile İlçelerde köylerde yaşayan kadınları düzenli aralıklar ile KETEM’lerde taramadan geçirdiklerini söyledi.

Öztürk, “Sağlıklı yaşam davranışları ile kanserden korunmak mümkün olabilmekte ve tarama programlarımız sayesinde erken teşhis konularak yaşam süreleri uzatılabilmektedir. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezlerimizde (KETEM) Serviks, Meme ve Kolon kanserlerinde erken teşhis amacıyla halkımıza ücretsiz olarak bu tarama hizmeti verilmektedir. Yine İlçelerimizden de tarama için 40-69 yaş aralığındaki kadınlarımızı KETEM’lere belediyelerimizin destekleriyle taşıyoruz, ancak destek veremeyen ilçelerimizdeki kadınlarımızı da Müdürlüğümüz araçları ile getiriyor, taramalarını yaptırıp ilçelerine bırakıyoruz. Bu tarama programımıza destek veren tüm belediyelerimize teşekkür ederiz. Bugün de Baklan İlçemiz Boğaziçi Mahallesi’nden kadınlarımızı tarama için Müdürlüğümüz aracı ile Pamukkale KETEM’e getirerek taramalarını yaptık. Hepsine sağlıklı bir ömür diliyoruz. Hedefimiz; İlçelerde ki vatandaşlarımızda da kanser farkındalığı oluşturabilmek ve erken evrede kanserleri tespit ederek, sağlıklı bir şekilde hayat sürmelerini sağlamak” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı