4 çocuklu Suriyeli ailenin bir de 3’üzleri oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

4 çocuklu Suriyeli ailenin bir de 3’üzleri oldu

4 çocuklu Suriyeli ailenin bir de 3’üzleri oldu

Suriye’nin Halep şehrindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Sarmadawi çifti, Denizli’de 7 ay önce dünyaya gelen üçüzleriyle sayıları 7’ye ulaşan çocuklarına bakabilmek için çabalıyor. Aile, çocuklarına Recep, Tayyip ve Emine isimlerini verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Şubat 2018 Cuma, 13:25

DENİZLİ (AA)
Evlerine 4 yıl önce roket düşmesiyle mağdur olan ve 4 çocuklarıyla ülkelerinden kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli aile, Pamukkale’nin Sümer Mahallesi’ndeki yakınlarının yanına yerleşti.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde 7 ay önce üçüz bebekleri dünyaya gelen Sarmadawi ailesi için işler daha da zorlaştı. Aileye Denizli’deki hayırseverler de destek olmaya başladı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Denizli İl Müdürlüğüne bağlı Pamukkale Kız Yurdu öğrencileri de aileyi ziyaret ederek yaşam malzemesi yardımında bulundu.

Baba Ammar Sarmadawi, gazetecilere yaptığı açıklamada, üçüzlerinin hayatlarına mutluluk kattığını belirterek, “Sığınmacılara sahip çıkan Cumhurbaşkanımıza ve eşine teşekkür etmek için üçüzlerime Recep, Tayyip ve Emine isimlerini verdik” dedi.

Bir perdecide çalıştığını, elde ettiği gelirin ancak çocuklarının acil ihtiyaçlarına yetebildiğini aktaran Ammar Sarmadawi, kendilerine destek veren hayırseverlere şükran borçlu olduklarını kaydetti.

Sarmadawi, çocuklarına güvenli bir ortam sağlamak için Türkiye’ye geldiklerini, onlara iyi bir eğitim ve güzel bir yaşam vermek için çaba gösterdiğini dile getirdi.

“KOMŞULAR SAĞ OLSUNLAR”
Anne Ramia Sarmadawi de ailesiyle yeni bir hayata başlamak istediklerini belirterek, “Üçüzlerimle birlikte 7 çocuğum var, toplamda 9 kişiyiz, ihtiyaçlara yetişemiyoruz. Komşular sağ olsun, bize destek oluyorlar. Bugün de öğrenciler geldi, bize hediyeler getirdiler. Onlardan Allah razı olsun. Ancak ihtiyaçlara yetişmek zor” dedi.

Bebeklerin günlük bakımlarının tüm vaktini aldığını, onlar hastalandığında sıkıntı yaşadığını anlatan Sarmadawi, bebekleri için kıyafet, bez ve gıda malzemelerine ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Yorumlar

adnan   -  Bağlantı 23 Şubat 2018, 20:27

Müslümanın,Türk ün özünde vardır mazlumun elinden tutmak bir çare olmak. Bu ailenin durumu buna en güzel bir örnek teşkil ediyor. Ne mutlu bu ailenin yüzünü onca acıdan sonra güldürebilen her bir fertden ve bu güzel yüce milletden.

orcun alptekin   -  Bağlantı 23 Şubat 2018, 16:29

sen ic savastan kac, ulkeni, evini, isini, komsularini hayatini kaybet ama libido massallah yerinde….demek ki savastan olayi cok da magdur degil ki hali hazirda 4 cocugun varken ustne 3 tane daha yapmakta bir problem gorme…ne denir bilemiyorum…

Ahmet   -  Bağlantı 23 Şubat 2018, 14:50

Maşallah

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı