REKLAMI GEÇ

Acıpayam ile Çardak’ı karayolu birleştirecek

Acıpayam ile Çardak’ı karayolu birleştirecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Acıpayam ve Çardak ilçelerini birbirine bağlayacak Yeşilyuva-Söğüt yolunda çalışmalara başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yol tamamlandığında Acıpayamlıların Çardak Havalimanı ve Ankara karayoluna daha kısa sürede ulaşacaklarını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ağustos 2016 Pazartesi, 14:15

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın bir süre önce açıkladığı 121 proje arasında bulunan ve Acıpayam ile Çardak ilçelerini birbirine bağlayacak Yeşilyuva- Söğüt arasındaki 31 kilometrelik yolda çalışmalara başlandı.

denizli-acipayam-cardak-havalanina-baglanacak-1

Çardak Havalimanı ve Ankara yönüne gitmek için Denizli merkezinden geçen Acıpayamlılar, latırım tamamlandığında Yeşilyuva-Söğüt yolunu kullanarak zamandan ve yakıttan tasarruf etmiş olacak. Yol sadece Acıpayam ve Çardak halkı için değil, çevre mahalle ve ilçelerde yaşayan vatandaşlar için de bir alternatif olacak. Yeşilyuva-Söğüt mahalleleri arasındaki dağ yolunda yapılan düzenleme çalışmaları sonucunda Denizlililer, alt yapısı bitirilmiş, yüksek standartlı, modern ve güvenli bir ulaşım imkanına daha kavuşmuş olacak.

Yeşilyuva Mahallesi’ne yaptığı ziyarette projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Yeşilyuva’nın uzun zamandan beri arzusu olan Çardak ve Söğüt’e bağlanan yolda çalışmalarımız başladı. Yolda hafriyatlar, köprüler ve menfezler yapılıyor. Yolun asfaltla ilgili ihalesini de gerçekleştirdik. Yolumuz tamamlandığında Acıpayam Yeşilyuva’dan, Çardak Havalimanı’na ve Ankara’ya gidiş bağlantısını sağlamış olacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı