REKLAMI GEÇ

Acıpayam’da Duran ailesi 33 yıl sonra elektriğe kavuştu

Acıpayam’da Duran ailesi 33 yıl sonra elektriğe kavuştu

Acıpayam’ın Karaismailler Mahallesi’nde 33 yıldır elektriksiz evde yaşayan Halil İbrahim Duran ve ailesi çilesi sona erdi. Ülkü Ocakları’nın girişimi sonuç verdi, aile elektriğe kavuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Eylül 2020 Salı, 16:32

Diyabet hastalığı nedeniyle iki ayağını da kaybeden Halil İbrahim Duran’ın elektriksiz yaşadığının kamuoyuna yansımasının ardından harekete geçen Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı ve Acıpayam Ülkü Ocakları Başkanı Cumhur Turgut’un girişimiyle ailenin elektrik sorunu çözüldü.

Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, “Halil İbrahim Duran ve ailesinin sorununun çözülmesi amacıyla Acıpayam Kaymakamlığı, Acıpayam Belediyesi ve Aydem yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerin ardından Aydem yetkileri bölgede incelemelerde bulundu. Bölgeye enerji yatırımının 2023 yatırım planlamasında olmasına rağmen tüm imkanlar zorlanarak Halil İbrahim Duran’ın evine hat çekildi ve sorun çözüldü. Burada Acıpayam Ülkü Ocakları Başkanımıza ve Aydem yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

“İHTİYAÇLAR KARŞILANACAK”
Halil İbrahim Duran’ın elektrik hasretinin sona ermesinin ardından evin temel ihtiyaçlarını da karşılayacaklarını belirten Aydınlı, “Öncelikle İl Ocak bünyemizdeki arkadaşlarımız evin tadilatını gerçekleştirecek. Ardından TV, buzdolabı gibi temel ihtiyaçların giderilmesi için de elimizden gelen çabayı göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

“ALLAH RAZI OLSUN”
33 yıl süren elektrik hasreti sona eren Halil İbrahim Duran da, “Eşimin hayatını kaybetmesinden sonra mezarının evime yakın olması nedeniyle burada yaşamayı tercih ettim. Burada eşimin anılarıyla avunuyorum. Başka yerde rahat edemiyorum. Elektrik almak için birkaç kez girişimde bulunulmasına rağmen bağlanmadı. Olayın kamuoyuna yansımasının ardından Denizli ve Acıpayam Ülkü Ocakları ziyaretime geldiler. Bir süre sonra elektriğim bağlandı. Allah razı olsun emeği geçen tüm ilgililere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı