Acıpayam’da kapatılan cezaevi sanat merkezine dönüştürülüyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Acıpayam’da kapatılan cezaevi sanat merkezine dönüştürülüyor

Acıpayam’da kapatılan cezaevi sanat merkezine dönüştürülüyor

Acıpayam’da uzun yıllar cezaevi kullanıldıktan sonra kapatılan ve belediyenin girişimleriyle ilçe halkına kalan tarihi bina sanat merkezine dönüştürülecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Ekim 2020 Pazartesi, 15:10

Acıpayam’ın Çamlık Mahallesinde uzun yıllar cezaevi olarak hizmet veren, Adalet Bakanlığı tarafından kapatıldıktan sonra Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan’ın girişimleriyle belediyeye kazandırılan Eski Acıpayam Ceza ve Tevkif Evi’nin akıbeti belli oldu.

Tarihi taş binalardan oluşan cezaevi kompleksi restore edilerek sanat merkezine dönüştürülecek. 2016 yılında kütüphane ve halkevine dönüştürülmesi için taslak proje hazırlanan tarihi bina, pek çok sanatçı yetiştirmiş Acıpayam’a Sanat Merkezi olarak hizmet verecek.

Duyuruyu, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan sosyal medya hesabından ‘yakında’ diyerek duyurdu. Şair Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Zindandan Memed’e Mektup’ şiirinin giriş mısrasını paylaştı. Paylaşımda, projenin detayları ise paylaşılmadı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı