Deprem çadırında ilk iftar sofrası - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Deprem çadırında ilk iftar sofrası

Deprem çadırında ilk iftar sofrası

20 Mart tarihinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından hasar gören evlerine giremeyen Acıpayam’daki depremzedeler, Ramazan ayının il iftarını çadırda yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mayıs 2019 Salı, 10:19

DENİZLİ (AA) – Denizli’nin Acıpayam ilçesinde 20 Mart’ta meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremlerde evleri hasar gördüğü ya da yıkıldığı için konteyner ve çadırlarda yaşayan vatandaşlar, ilk iftarını yaptı.

Karahüyük, Apa, Uçarı ve Oğuz mahallerinde yaşayan depremzedeler, ezanın okunmasının ardından oruçlarını açtı, dua etti. Apa Mahallesi’nde tek başına yaşayan depremzedelerden Baki Kaya (79), gazetecilere yaptığı açıklamada, depremde evinin yıkıldığını söyledi.

İlk iftarı yaptığı için mutlu olduğunu dile getiren Kaya, “Allah, Müslüman aleminin ramazan ayını inşallah kabul eder. Çadırda kalıyordum. En kısa zamanda da konutlara geçeceğimizi umut ediyorum” diye konuştu.

Uçarı Mahallesi’nde evi yıkıldıktan sonra çadırda yaşamını devam ettiren Ramazan Ünlü ise tek isteğinin biran önce konteynere yerleşmek olduğunu belirterek, ” Allahım tekrarını nasip etsin. Ama bir taraftan da çok rezil olduk. İsteriz ki evimizde iftarımızı yapalım. Ramazan ayı inşallah bereketli olur” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı