Kuyucak yağmur ve sel sonrası hayalet şehre döndü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kuyucak yağmur ve sel sonrası hayalet şehre döndü

Kuyucak yağmur ve sel sonrası hayalet şehre döndü

Acıpayam’ın Kuyucak Mahallesi’nde etkili olan yağmur ardından tam bir harabe bıraktı. Yollar dere yatağına döndü, evleri ve ekili alanları su bastı. Acıpayam Belediye Başkan Hulusi Şevkan bölgede inceleme yaptı, vatandaşlarla görüştü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Haziran 2019 Cumartesi, 18:00

Meteoroloji Müdürlüğü’nün saatler öncesinde yaptığı uyarının ardından Acıpayam’ın Kuyucak Mahallesi’nde yağmur etkili oldu.

Bir anda bastıran yağmur, kısa süre içinde yolları dere yatağına dönüştürdü. Derenin de taşmasıyla yerleşim alanı sular altında kaldı.

Ekili alanlar ile evlerin giriş bölümleri sular altında kaldı. Yağmur sonrası oluşan selin şiddeti ile yollar yarıldı, geniş dere yatakları oluştu.

Yağmurun kesilmesi, sel sularının çekilmesinin arından hasar ortaya çıktı. Sel suları ardında yarılmış yollar ve çamur deryası bıraktı.

BELEDİYE BAŞKANI BÖLGEDE
Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, yağmur sonrası Kuyucak Mahallesi’ne giderek incelemelerde bulundu. Tespit çalışmalarına kaymakamlık, Büyükşehir Belediyesi, Devlet Su İşleri, İlçe Tarım Müdürlüğü ile jandarma ekipleri de katıldı.

Başkan Şevkan ve beraberindekiler bölgede inceleme yaptı, yağmur ve selden etkilenen vatandaşlarla görüştü.

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, yağmur ve selin yarattığı hasarın kısa sürede giderileceğini söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı