Madenci yaşadıklarını anlattı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Madenci yaşadıklarını anlattı

Madenci yaşadıklarını anlattı

Acıpayam’da özel krom maden ocağındaki göçükte mahsur kaldıktan 23 saat sonra kurtarılan 10 yıllık madenci Sadi Serin’in Acıpayam Devlet Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Kasım 2016 Cumartesi, 09:58

Madende yaklaşık 7 aydır çalışan Serin, başına gelen olaydan sonra madende çalışıp çalışmayacağına henüz karar vermediğini ifade etti.

Serin, “Madende çalışırken, birden göçük oldu, arkadaşım son anda kurtuldu. Üzerindeki tahkimatlar kırılmaya başlayınca ben de madenin içine doğru kaçarak kurtuldum. Göçük önümde meydana geldi. Kurtarılmayı beklerken, madenden çıkamayacağımı sandım. Aklıma ölüm geldi. Çocuklarımı son kez göremeyeceğimi düşündüm. Arkadaşlarımla sürekli göçüğün arkasından konuştuk. Onların sesini duyunca daha da rahatladım ve kurtarılmayı bekledim. Ben de madende beklerken tekrar göçük ihtimaline karşı üzerime tahkimat kurarak güvenlik önlemimi aldım. Çökme ihtimaline karşı altında bekledim. Sonra arkadaşlarım beni kurtardı. Madende tekrar çalışıp çalışmayacağıma ise henüz karar vermedim. Ama mecburen geçim parası için çalışmak zorundayız” dedi.

denizli-krom-madeninden-cikarilan-madenci-yasadiklarini-anlatti-1

Hastanede eşinin başından ayrılmayan Fatma Serin ise, artık madende çalışmasını istemediğini belirterek, “Madende çalışmak kolay değil, çocuklarımın yetim kalka riski var. Madene girdim, eşimin sesini göçüğün arkasından duyunca rahatladım. Madende çalışmasını istemiyorum, karnımızı doyururuz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı