Yangında evi kül olan yurttaş tüm birikimini kaybetti: Hayat bir eşyaya değişilmez - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yangında evi kül olan yurttaş tüm birikimini kaybetti: Hayat bir eşyaya değişilmez

Yangında evi kül olan yurttaş tüm birikimini kaybetti: Hayat bir eşyaya değişilmez

Acıpayam’daki yangında evi kül olan ve canını zor kurtaran İbrahim Abay, “Piknik tüpü gaz kaçırmış. Bir koku geldi, kapattım tüpü. Koku geçince kontrol etmek istedim. Çakmağı yakıp tüpe doğru uzatınca her taraf ateş oldu” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Mart 2021 Çarşamba, 17:06

Acıpayam ilçesinde bir evde çıkan yangın hasara neden oldu. Alınan bilgiye göre, Çiftlik Mahallesi’nde tek katlı evde yaşayan İbrahim Abay (70), mutfak tüpündeki gaz kaçağını kontrol etmeye çalışırken bir anda yangın çıktı.

Alevleri söndürmeye çalışan Abay, komşularından yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerince söndürülen yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.

Saçlarının bir bölümü yanan ve kolunda da yanıklar oluşan Abay, Acıpayam Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘HAYAT, BİR EŞYAYA DEĞİŞİLMEZ’
Tedavisinin ardından taburcu edilerek çocuklarının yanına dönen Abay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakkaldan aldığı piknik tüpünün evini küle çevirdiğini söyledi.

Tüm birikimlerinin eviyle birlikte yok olduğunu ifade eden Abay, “Kurtulduk ama çok zor kurtulduk. Piknik tüpü gaz kaçırmış. Bir koku geldi, kapattım tüpü. Koku geçince kontrol etmek istedim. Çakmağı yakıp tüpe doğru uzatınca her taraf ateş oldu. Alevler sardı her yeri. Bir şey de kurtaramadık. Çok şükür, hayat bir eşyaya değişilmez.” diye konuştu. DENİZLİ (AA) –

Yorumlar

hasan   -  Bağlantı 11 Mart 2021, 07:53

Çok üzgünüz ama, tüp kaçağının ateşle değil köpükle kontrol edilmesi gerektiğini bildiğin halde ahmaklık yapıp ateşle kontrol etmişsin. Bu kader değil seçenek. sen tehlikeli olanı tercih etmişsin, sonuçlarına katlanmak sana düşüyor artık.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı