BABAFEST 40 bine yakın ziyaretçi ağıradı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

BABAFEST 40 bine yakın ziyaretçi ağıradı

BABAFEST 40 bine yakın ziyaretçi ağıradı

Babadağ Belediyesi tarafından organize edilen ve Babadağ’ın yerel lezzetlerinin ön plana çıkarıldığı BABAFEST muhteşem bir finalle tamamlandı. Yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı festival Denizli’den ve Türkiye’nin dört bir yanından misafirleri ağırladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ekim 2019 Pazartesi, 10:30

Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları (BASİAD) ortaklığıyla yapılan ve Babadağ’in yerel lezzetlerinin ön plana çıktığı BABAFEST Türkiye’nin dört bir yanından misafir ağırladı. Üç gün boyunca festival 40 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı.

Festivale Denizlili siyasilerle büyük ilgi gösterdi. Festivali Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Arıcı Bakcan ve Necdet Yılmaz, BASİAD Başkanı Şeref Arpacı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi ve İYİ Parti İl Yönetimi de katıldı.

Babadağ, turizm konusunda ilçede önemli adımlar atan Babadağ Belediyesi ve BASİAD ortaklığı festival ile Denizli’nin turizm konusunda fark yaratan ilçelerinden oldu. Bir çok kültürel değerin tanıtıldığı festivalde, Babadağ’ın domates salçası, toz biberi, erik ekşisi, keşkeği, tarhanası, tekstil ürünleri tanıtıldı. Yediden yetmişe herkesin katıldığı festivalde stantlarda, Babadağ’ın doğal ürünleri büyük ilgi gördü.

İlçe belediyeler de stantlarda ilçelere özgün üretimlerini tanıttı. Bozkurt Belediyesi özel olarak ürettiği bank, sehpa, masa gibi ürünleri tanıtırken, Türkiye’nin leblebi başkenti olan Serinhisar Belediyesi leblebilerini ve özel üretim olan bıçakçılık ürünlerini tanıttı. Merkezefendi Belediyesi standında belediyenin sosyal projelerinden olan Halk Süt projesi, Honaz Belediyesi standında kiraz, incir, nar ve tekstil ürünleri Nazilli Belediyesi standında ise zeytinyağı, sabun ve diğer zeytinyağlı doğal ürünler tanıtıldı.

Babadağ Beleidye Başkanı Ali Atlı “Babadağımızın tanıtılması için güzel bir festival gerçekleştirdik. Aynı zamanda diğer ilçelerimizde kendi ürünlerini tanıttılar. Başta BASİAD olmak üzere BABAFEST’in gerçekleşmesine emek veren herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Festivalin ev sahiplerinden olan BASİAD Başkanı Şeref Arpacı “Yapılan festival için tüm destekçilerimize, Başkanımız Ali Atlı’ya ve katılan tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz, Babadağ sizi çağırmaya devam edecek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı