Kuşlar için ağaca asılan elmaları koparıp yere attılar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kuşlar için ağaca asılan elmaları koparıp yere attılar

Kuşlar için ağaca asılan elmaları koparıp yere attılar

Babadağlı gençlerin pazardan toplayıp, soğukta yem bulamayan kuşlar için ağaçlara astıkları elmalar, kimliği belirsiz kişilerce dallarından koparılıp yere atıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Şubat 2021 Cumartesi, 12:57

Babadağ’da yaşayan gençler, dondurucu havada yiyecek bulamayan kuşlar için bir araya geldi. İlçe pazarında satılmayan elmaları toplayan gençler, ilçenin farklı yerlerinde kuşlar için ağaçlara astı. Gençlerin bu hareketi kuşlar için bir umut olurken vatandaşlar tarafından da takdir topladı.

ELMALARI YERE ATTILAR
Ancak gençlerin yaptığı bu anlamlı hareket bazı kişileri rahatsız etti. İlçede kimliği belirsiz kişiler gençlerin pazardan tek tek toplayıp ilçenin farklı yerlerindeki ağaçlara kuşlar için emekle astığı elmaları dallardan koparıp yere attı.

EMEK VERİP ASMIŞTIK YERDE GÖRÜNCE ÇOK ÜZÜLDÜK
Arkadaşlarıyla pazardan toplayıp kuşlar için ağaçlara astıkları elmaların yere atıldığını gördüğünü söyleyen Selman Yıldırım, elmaları yerde görünce çok üzüldüklerini belirterek, “Biz o elmaları pazardan tek tek topladık. Soğukta yiyecek bulamayan kuşlar için ilçemiz merkezindeki ve dağlık alandaki ağaçlara iplerle bağlayıp astık. Kuşların bu elmaları yediğini gördüğümüzde çok mutlu oluyorduk. Ama yaptığımız bu hareket bazı kişileri rahatsız etmiş sanırım. Ağaçların dallarının kırılarak elmaların yere atıldığını gördük. Biz bunları herhangi bir çıkarımız olduğu için değil sadece hayvanlar için yapmıştık. Emek vererek astığımız elmaların yere atıldığını görünce çok üzüldük. Biz sokak hayvanları için bu tür çalışmalarımıza her şeye rağmen devam edeceğiz” dedi.
Elmaların kim tarafından kırılıp atıldığı ise ilçe halkı tarafından merak ediliyor.

Yorumlar

Haso   -  Bağlantı 20 Şubat 2021, 18:57

Onlar da insanız diye orta yerde gezen mikroplar, zavalllılar. Bitmiyorlar, bitseler hayat ne güzel olur oysa.

Bakış Açısı   -  Bağlantı 20 Şubat 2021, 13:55

Denizli kültürünün bir parçası. Birbirlerine madik atmayı çok severler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı