Baklan’ın Boğaziçi Mahallesi’nde imece usulü festival - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Baklan’ın Boğaziçi Mahallesi’nde imece usulü festival

Baklan’ın Boğaziçi Mahallesi’nde imece usulü festival

Baklan’ın Boğaziçi Mahallesi’nde vatandaşların yeni kuşak ile eski kuşağın bir araya gelmesi adına imece usulü ile düzenledikleri etkinlik, festivali aratmadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Ağustos 2019 Cuma, 14:40

Baklan’ın Boğaziçi Mahallesi’nde yeni nesil ile eski nesili bir araya getirmek ve geçmişteki dostlukları unutturmamak adına etkinlik düzenlendi. Vatandaşların imece usulü ile hazırlandıkları etkinliğe Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği de destek verdi. Denizli’de, farklı şehirlerde ve yurtdışında yaşayan vatandaşların eski günleri yad etmek için bir araya geldiği buluşma festival havasında geçti.

Birçok kişinin birbiri ile tanıştığı etkinlikte konuşan Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Akbay, “ Öncelikle derneğimizin kurulmasında ve gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Derneğimizin kuruluş amacı geçmişi unutmamak, geçmişi yeni neslimize aktarmak ve dostluklarımızın bitmemek üzere yaşam boyu devam etmesidir. Bu yıl 2.’sini düzenlediğimiz buluşmamızın devamını getirerek bizden sonra gelecek olan kuşaklara bu birlikteliğimizi aktarmak istiyoruz. Bu buluşmalarımızın artması içinde tüm köylülerimizi Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği’nü üye olmaya davet ediyoruz” dedi.

BOĞAZİÇİLİ ŞEHİTLER ADINA ANIT YAPILMASI İÇİN DESTEK İSTEDİ
Çalkebir Kültür ve Dayanışma Derneği hatırası olarak da anlamlı bir konuya değinen Başkan Akbay, “ Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın kurtuluşuna hizmet eden köyümüzün şehitlerinin adına köyümüze uygun görülecek bir yere şehitlerimizin isminin unutulmaması üzerine dernek olarak hemşehrilerimizin katkılarıyla anıt yaptırmak istiyoruz. Yapılan desteklerin ardından Çanakkale’de şehit olmuş tüm şehitlerimizi köyümüzde anılmak üzere uygun görülecek bir yere anıt yaptırarak onların ismini ölümsüzleştirmek istiyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı