REKLAMI GEÇ

Mezar taşını hazırladı o tarihi bekliyor

Mezar taşını hazırladı o tarihi bekliyor

Baklan’da yaşayan 83 yaşındaki emekli öğretmen Mehmet Zeki Erdem, eşini ve oğlunu 19 Aralık tarihinde kaybetti. Mehmet Zeki Erdem, kendisinin de aynı tarihte öleceğine inanarak 14 yıl önce mezar taşını hazırladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Eylül 2014 Çarşamba, 12:59

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
Emekli öğretmen olan ve uzun yıllardır da mezar taşı ve tabelacılık işini hobi olarak yapan Mehmet Zeki Erdem, 19 Aralık tarihinde öleceğine inanıyor. Bu nedenle 14 yıl önce kendi mezar taşını hazırlayan ve üzerine 19 Aralık tarihini yazan Erdem’in bu bekleyişini ise çevresinde bilmeyen yok. Eşi Nesime Erdem’i 19 Aralık 1973 yılında, oğlunu ise 19 Aralık 1999 yılında kaybeden Erdem, kendisinin de 19 Aralık tarihinde öleceğini düşündüğünü dile getirdi.

30 yıl ilkokul öğretmenliği yaptığını belirten Erdem, 1978 yılında emekliye ayrıldıktan sonra Baklan’da tabelacılık yaptığını ve mezar taşı da hazırladığını söyledi. Erdem, eşini ve oğlunu 19 Aralık tarihlerinde kaybettiğini belirterek, “Ben içimdeki güçlü bir hisse dayanarak 19 Aralık’ta öleceğimi düşünüyorum. Bu nedenle oğlumun vefat ettiği dönem kendi mezar taşımı yine kendim hazırladım. Orada ölüm tarihi olarak 19 Aralık tarihini yazdım. Ama yıl olarak henüz belli olmadığı için yazmadım. Bugüne kadar da ciddi hiçbir rahatsızlık yaşamadım. Sağlığım yaşıma rağmen çok iyi ama Azrail’in 19 Aralık’ta beni ziyaret edeceğini düşünüyorum” dedi.

” 19 Aralığı her yıl iple çekiyorum dersem yalan olmaz” diyen Erdem, ” Babam Halil Ahmet 74 yaşında vefat etti. Ben de 74 yaşına girdiğimde çok umutlandım. O dönem 19 Aralık’ta gerçekten umutluydum ve hazırdım. Ancak Azrail gelmedi, ölümümüz ertelendi. Bir teoride ‘babanızla ölüm yaşınız tutmazsa dedenizi takip eder’ diyor. Dedem Mehmet Ali de 84 yaşında vefat etmişti. O nedenle bu yıl olmaz ise seneye kesin gözüyle bakıyorum. Kendi ölümümle ilgili tarih atmış olmam ve buna inanmış olmam konusunda insanların olumsuz bir yaklaşımı yok”  diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı