Beyağaç’ta sel suları dereden taştı, tarım arazileri ve yollar zarar gördü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Beyağaç’ta sel suları dereden taştı, tarım arazileri ve yollar zarar gördü

Beyağaç’ta sel suları dereden taştı, tarım arazileri ve yollar zarar gördü

Beyağaç’ta dün saat 16.00 sıralarında başlayan sağanak yağmur iki mahallede etkili oldu. Taşgüme Deresi taştı, 100 dönüm tütün tarlamı ve sebze bahçesi ile yollarda zarar oluştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ağustos 2017 Salı, 09:39

Beyağaç’ın iki mahallesi Karpuz ve Kızılcaağaç’ı sağanak yağmur vurdu. Yağmur yağışı dün saat 16.00 sıralarında başladı, 1 saat sürdü.

Sağanak yağmur Taşgüme Deresi’nde taşkına neden oldu. Dereden taşan sular, yollarda bozulmalara neden olurken, 100 dönüm tütün tarlası ile sebze bahçesinde de zarara neden oldu.
Yağıştan hemen sonra Kaymakam Necdet Özdemir ile Başkan Mustafa Akçay, sağanak yağmur nedeniyle oluşan sel sularının zarara yol açtığı yerler de incelemede bulundu.

Başkan Mustafa Akçay, “Aşırı yağış iki mahallemizde etkili oldu. Zarar büyük bir afet boyutunda değil. Biz tutanakları tuttuk, zarar tespit çalışmasını tamamladık, yetkili mercilere bildirdik. Sel sularını dere taşıyamadığı için taşkın oldu. Allah beterinden korusun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı