Çelik'ten İçişleri Bakanlığı'na gönderme - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çelik’ten İçişleri Bakanlığı’na gönderme

Çelik’ten İçişleri Bakanlığı’na gönderme

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, üniversite öğrencilerine sosyal demokrat belediyeciliği anlattı. Çelik, konuşmasının arasında İçişleri Bakanlığı’na da gönderme yapıp, “Onlar beni çok sever. Belediye Başkanlığım döneminde 17 tane müfettiş gönderdiler” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Aralık 2019 Çarşamba, 09:59

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nin düzenlediği “Kentsel Dönüşüm Panelleri-5: Kent Kadın Ve Yerel Yönetimler” paneline konuk olarak katıldı. Başkan Çelik, Moderatörlüğünü Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü akademisyeni Prof. Dr. Nilüfer Negiz’in yaptığı ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yöneticisi öğrencilerin katıldığı panelde sosyal demokrat belediyeciliği anlattı ve belediyecilik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yaptığı konuşmada İçişleri Bakanlığına gönderme yapan “Onlar beni çok sever” deyip, belediye başkanlığı döneminde 17 kez müfettiş gönderdiklerini dile getiren Başkan Çelik, “İç işleri Bakanlığı beni çok sevdiği için ilk belediye başkanlığı dönemimde 17 tane Baş Müfettiş gönderdi. Halen daha hemen hemen her iki ayda bir müfettiş gönderirler. İlk belediye başkanlığım döneminde gelen Baş Müfettişlerin 12 tanesi takdir belgesi verdi. İşlerimizi incelesinler çünkü bir yanlış yapmamaya çalışıyoruz ve içimiz rahat. Biz yola çıkarken böyle şeyler göreceğimizi biliyorduk. Bizim makamımız şikayet makamı değil çözüm makamı, bu dikenli yolun dikenleri elbette bize batacak ancak bende eczacıyım pansumanını güzel yaparım” dedi.

Diğer taraftan öğrencilerden gelen sorulara da yanıt veren Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Siyaset zor bir mecra. Korkmadık. Geri gitmedik. Cesaretimiz kırılmadı. Umudunuz varsa her şeyi başarabilirsiniz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk gibi Kurtuluş Savaşı’nı kazanmıyoruz, bizim koşullarımız çok daha iyi. O yüzden umudumu yitirmiyorum ve cesaretliyim. Ve tabi ki hevesiniz de kaybolmaması lazım. 39-40 senedir aktif siyasetin içinde hala öğrenciyim ve hala bir şeyler öğreniyorum bu yüzden de hevesim hiç geçmiyor” diye konuştu.

Paneldeki konuşmasının devamında park, yeşil alan, yol yapmanın belediyelerin asli işi olduğunu dile getiren ve bunlarla övünen başkanların başarısız olduğunu vurgulayan Çelik, asıl başarının insanların hayallerindeki kenti yaratmak ve insanca yaşanabilecek bir kent oluşturmak olduğunu söyledi. Belediye Başkanlığı süresince yaptığı en değerli işin ne olduğu sorusu üzerine Başkan Çelik “Yerel eylem gruplarını harekete geçirmemiz çok önemli. Bizler eylem gücümüzü yitirdik. Bu nedenle benim ilk görevim bu grupları evlerinden, kabuklarından çıkarmak. Yapısal bir çok şey yaptık ancak en önemlisi budur diye düşünüyorum. Kadınları gençleri, çifçileri kabuklarından çıkarıp aktif hale getirmemiz gerekiyor” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Birsen Çelik

Bozkurt Belediye Başkanı

Bozkurt’ta şimdi sosyal belediyecilik hakim...

Bozkurt Hakkında

Adı boz, toprağı bereketli, insanı sıcak…

Hava Durumu

BozkurtSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Ocak 2021 Pazartesi 4 10Sağanak Yağışlı
26 Ocak 2021 Salı 5 12Çok Bulutlu
27 Ocak 2021 Çarşamba 5 8Karla Karışık Yağmurlu
28 Ocak 2021 Perşembe -2 0Hafif Kar Yağışlı
29 Ocak 2021 Cuma -7 5Parçalı Bulutlu

Mahalleler

ALİKURT

ARMUTALAN

AVDAN

BAKLANKUYUCAK

BARBAROS

BAŞÇEŞME

CUMALI

ÇAMBAŞI

FATİH

HAMDİYE

HAYRETTİN

İNCELER

İNCELER TEKKESİ

MAHMUDİYE

MECİDİYE

MEHMETÇİK

MİMARSİNAN

SAZKÖY

TUTLUCA

YENİBAĞLAR

ALİKURT ARMUTALAN AVDAN BAKLANKUYUCAK BARBAROS BAŞÇEŞME CUMALI ÇAMBAŞI FATİH HAMDİYE HAYRETTİN İNCELER İNCELER TEKKESİ MAHMUDİYE MECİDİYE MEHMETÇİK MİMARSİNAN SAZKÖY TUTLUCA YENİBAĞLAR

Bozkurt Rehber

Kaymakamlık: 831 55 01

Belediye: 831 50 10

İlçe Emniyet Amirliği: 831 47 85

Jandarma: 831 44 88

Milli Eğitim Müdürlüğü: 831 55 05

Mal Müdürlüğü: 831 55 07

Tapu Müdürlüğü: 831 55 17

Nüfus Müdürlüğü: 831 55 14

Toplum Sağlığı Merkezi: 831 41 44

Tarım İlçe Müdürlüğü: 831 53 62

Müftülük: 831 55 16

Bozkurt Kadın Açık Cezaevi: 831 45 52

Noter: 831 45 71

(Alan kodu: 0 258’dir)