Kandilli önce Baklan dedi sonra Bozkurt'a işaret etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kandilli önce Baklan dedi sonra Bozkurt’a işaret etti

Kandilli önce Baklan dedi sonra Bozkurt’a işaret etti

Denizli bugün önce 14:19’da ardından 14:25’te iki kez sallandı. Özellikle ikinci sarsıntı vatandaşları sokağa döktü. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi depremin merkezini önce Baklan olarak açıkladı, ardından Bozkurt diye düzeltti. Depremin büyüklüğü de değişti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ağustos 2019 Perşembe, 15:04

Denizli bugün iki kez sarsıldı. İlk sarsıntı saat 14:19’da gerçekleşti. Kent merkezinden de hissedilen sarsıntının merkezi Çardak olarak belirlendi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin büyüklüğünü 4,2 olarak gösterdi.

Bu depremden 6 dakika sonra ise daha büyük bir sarsıntı yaşandı. Saat 14:25’teki sarsıntının etkisi Denizli’de de fazlasıyla hissedildi. Deprem sonrası kent merkezinde vatandaşlar kendini sokağa attı.

Kandilli Rasathanesi depremin merkezi olarak Baklan’ı işaret etti, büyüklüğünü ise 6,5 olarak değerlendirdi.
Bu değerlendirmeden yaklaşık 10 dakika sonra depremin büyüklüğü ve merkezinde düzeltme yapıldı.
Kandilli Rasathanesi’nin yeni verilerine göre depremin merkezi Bozkurt’a bağlı Mevidiye Mahallesi olarak gösterildi. Depremin büyüklüğü ise 5,7 olarak gösterildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı