REKLAMI GEÇ

Tazminat hak eden eski işçi Bozkurt Belediyesi’ne haciz gönderdi, koltuk ve makam aracı haczedildi

Tazminat hak eden eski işçi Bozkurt Belediyesi’ne haciz gönderdi, koltuk ve makam aracı haczedildi

Bozkurt Belediyesi’nde 9 yıl önce çalışırken kaza geçiren ve 700 bin lira tazminata hak kazanan işçi Mehmet Uygun, uzlaşma isteklerine cevap vermeyince belediyeye haciz gönderdi. Belediye Başkanı Birsen Çelik’in makam koltuğu ve aracı haczedildi. Başkan Çelik, haczin siyasi hırs ve kötü niyet göstergesi olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Mart 2021 Pazartesi, 19:34

Bozkurt Belediyesi’nde haciz şoku yaşandı. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’in makam koltuğu ve makam aracı haczedildi. Bozkurt Belediye

9 yıl önce, Bozkurt Belediyesi Ak Partili İbrahim Arda tarafından yönetilirken işe giren, şimdi de Hamidiye Mahallesi muhtarı olan Mehmet Uygun iş kazası geçirdi. 1.5 yıl önce dava sonuçlandı ve Uygun 700 bin lira tazminat almaya hak kazandı.

BELEDİYE, 700 BİN TL TAZMİNATA MAHKUM OLDU
Bozkurt Belediye Başkanı Çelik’in ifade ettiğine göre, belediye ‘devlette devamlılık esastır’ prensibinden yola çıkarak ve 700 bin TL’lik borcu tek seferde ödeyemeyeceklerini belirterek uzlaşma istedi. Taksit taksit ödeme teklifini kabul eden Mehmet Uygun, ilk ödeme olan 100 bin TL’yi aldı. Ancak ardından avukat aracılığıyla 600 bin lirayı tek seferde istediğini söyledi.

Yine Çelik’in ifade ettiğine göre; uygun, ilçe merkezindeki 400 bin TL değerindeki bir dükkan ve üzeri nakit ödeme teklifi ile arsa ile ödeme tekliflerini kabul etmeyerek nakit parasını tek seferde istediğini söyledi.

MAKAM KOLTUĞU VE ATATÜRK PORTRESİNE HACİZ GELDİ
Uzlaşma arayışları sürerken Bozkurt Belediyesi’ne bugün haciz gönderildi. Bozkurt Belediye Başkanı Çelik’in kullandığı makam aracı ile makam koltuğu ve misafir sandalyeleri haczedildi.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “10 TL değerindeki Atatürk posterini ve çerçevesini de haczetmek istediler. Niyetlerini anladık ve Atatürk’ün resmini haczettirmedik” dedi.

SİYASİ HIRS KÖTÜ NİYET
Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Önemli duyuru” dedi ve vatandaşları konu hakkında bilgilendirdi. Belediyenin gayrimenkulleri bulunmasına rağmen ‘başkanın koltuğunu aldık’ demek için haciz işlemi yapıldığını ileri süren Başkan Çelik, “Bu olay, siyasi hırs ve kötü niyetin, bir ülkeyi ne hale getirdiğinin özeti…” dedi.

KOLTUK ALIN SİZİN OLSUN
“Seçimle alamadığınız bu koltuğu alın sizin olsun. Güle güle oturun. Makam aracımı aldınız. Güle güle kullanın. Kazasız belasız olsun” diyen Çelik, şunları söyledi:
“Peki, fikirlerimizi ne yapacaksınız? Baş edemediğiniz sevgimizi, merhametimizi, hizmetlerimizi, projelerimizi, düşüncelerimizi ne yapacaksınız? Şimdilik tatmin ettiğiniz bu aciz egonuz, sanıyor musunuz ki milletimizden itibar görüyor?

SİZİN İÇİN DUA EDECEĞİM
Her türlü zorluğa göğüs germiş Bozkurt’un kızı, ablası, annesiyim ben. Bu mu beni yıldıracak? Cidden mi? Vatandaşlarımız neyin ne olduğunu, bu yapılanların hangi amaçla yapıldığını bilmez mi sanıyorsunuz? Rabbimden sizin için merhamet diliyorum. İçinizdeki öfkeyi, kini alsın, ruhunuza sevgi eklesin. Sizin için dua edeceğim.”

ÖNEMLİ DUYURU!
Sevgili hemşerilerim, değerli dostlarım. Şimdi size, siyasi hırs ve kötü niyetin, bir ülkeyi ne hale…

Birsen Çelik paylaştı: 8 Mart 2021 Pazartesi

Tazminat hak eden işçi konuştu: 1.5 yıl oyaladılar. Olay siyasi değil, insani…

Yorumlar

Ahmet   -  Bağlantı 11 Mart 2021, 12:15

9 yıl önce AKP belediyesinin almadığı önlemler sonucu garibin kolu kopmuş, yedi buçuk yılda mahkeme sonuçlanmamış.. neden?? Talimat öyle.. “Sürüncemede bırakın, bizim belediyeye zarar gelmesin..” Tam da belediye CHP’ye geçiyor, bir yılda bitiveriyor mahkeme. Garibin kopmuş kolunu kullanarak muhalefeti düşman ilan etmeye çalışıyorlar. Belediyenin o kadar arazisi binası bilmem neyi varken kala kala 10 liralık bir portreye mi kalmış devlet haczetmeye?? Basbayaa iktidarın sindirme politikası.. Bu olayda taraf olan belediye değil de muhalif bir vatandaş olsaydı o mahkeme 6 ay soruşturmasıyla birlikte en geç toplam bir yılda sonuçlanırdı..

kdurcan   -  Bağlantı 9 Mart 2021, 11:54

gerekli güvenlik önlemlerini almayıp işçisinin kolunun kopmasına neden olan mahkemece haksız -bulunan ,mahkeme kararının gereğini yerine getirmeyip işçinin tazminatını ödemeyen Başkan Atatürk Portremi almaya çalıştılar diye ağlayınca vicdanlarda temizleniveriyor. O Atatürk Portresi Picassonun elinden çıkmadıysa kimse haczedemez hacılar. İnanmayın azıcık da mazlumun yanında durun.Vicdanınız olsun be

Ahmet   -  Bağlantı 9 Mart 2021, 11:33

10 liralık Atatürk posterini almaya kalkışmak siyasi değil de ne? Amaç belli, zihniyet belli.. Kaybetmenin hazımsızlığıyla yeşermiş hırs filizleri bugün birer ağaç olmuş aydınlık siyasetçilerin yollarına devrilmeye başlamış.. Ama unutulmasın, Attila Han gibi, Sultan Alparslan gibi, Fatih gibi Mustafa Kemal Atatürk de yollarına devrilen kütükleri temizlemeyi başarmakla bu milletin DNA’sına kodlanmıştır, bu kod eksikse Türklüğünden şüphe edilecek genetik bozukluklar illa ki kendini belli eder..

Ali Candan   -  Bağlantı 9 Mart 2021, 11:32

Adamın kolu kopmuş kolu. Allah bilir o dava da bi on sene sürmüştür. Biteli 1.5 sene olmuş. Hiç mi vicdanın yok başkan.Versenize adamın tazminatını. Kolları var olan kendini kolları yok olandan daha kıymetli zannediyor zağar. Asıl bence siz kendiniz için dua edin öbür dünyada nasıl hesap vereceğim diye.

eren20   -  Bağlantı 9 Mart 2021, 11:22

Arkadaş iktidarın sahip olduğu bir belediyede bu işlemi yapabilir misin tabiki hayır.

Muhammed mert   -  Bağlantı 9 Mart 2021, 08:54

en ince yerden vurmuşsun başkan atatürk posterni vermemişsin ya artık tertemizsin. sığınacak en sağlam limana sığınmışsın. senin hiç hatan yok bütün suç kaza geçiren işçide.

Bilal   -  Bağlantı 9 Mart 2021, 05:35

Hırs ve kötü niyet var diyebilirsin ama gördüğüm kadarıyla pek siyaset ile alakalı değil o yüzden her olayı siyasete bağlamasak Belediye Başkanısın ama bırak işi Siyasetçiler yapsın laf ebeliğıne.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Birsen Çelik

Bozkurt Belediye Başkanı

Bozkurt’ta şimdi sosyal belediyecilik hakim...

Bozkurt Hakkında

Adı boz, toprağı bereketli, insanı sıcak…

Hava Durumu

BozkurtSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
4 Aralık 2022 Pazar 4 14Puslu
5 Aralık 2022 Pazartesi 5 13Puslu
6 Aralık 2022 Salı 4 12Parçalı Bulutlu
7 Aralık 2022 Çarşamba 1 11Parçalı Bulutlu
8 Aralık 2022 Perşembe 1 12Parçalı Bulutlu

Mahalleler

ALİKURT

ARMUTALAN

AVDAN

BAKLANKUYUCAK

BARBAROS

BAŞÇEŞME

CUMALI

ÇAMBAŞI

FATİH

HAMDİYE

HAYRETTİN

İNCELER

İNCELER TEKKESİ

MAHMUDİYE

MECİDİYE

MEHMETÇİK

MİMARSİNAN

SAZKÖY

TUTLUCA

YENİBAĞLAR

ALİKURT ARMUTALAN AVDAN BAKLANKUYUCAK BARBAROS BAŞÇEŞME CUMALI ÇAMBAŞI FATİH HAMDİYE HAYRETTİN İNCELER İNCELER TEKKESİ MAHMUDİYE MECİDİYE MEHMETÇİK MİMARSİNAN SAZKÖY TUTLUCA YENİBAĞLAR

Bozkurt Rehber

Kaymakamlık: 831 55 01

Belediye: 831 50 10

İlçe Emniyet Amirliği: 831 47 85

Jandarma: 831 44 88

Milli Eğitim Müdürlüğü: 831 55 05

Mal Müdürlüğü: 831 55 07

Tapu Müdürlüğü: 831 55 17

Nüfus Müdürlüğü: 831 55 14

Toplum Sağlığı Merkezi: 831 41 44

Tarım İlçe Müdürlüğü: 831 53 62

Müftülük: 831 55 16

Bozkurt Kadın Açık Cezaevi: 831 45 52

Noter: 831 45 71

(Alan kodu: 0 258’dir)