REKLAMI GEÇ

Ters Lale Şenliği’nin 8’ncisi yapıldı

Ters Lale Şenliği’nin 8’ncisi yapıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Hayrettin Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen Hayrettin Mahallesi Ters Lale ve Yayla Şenlikleri’nin 8.si gerçekleştirildi. Şenlikte birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Nisan 2016 Pazartesi, 13:32

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Hayrettin Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile 8. Hayrettin Mahallesi Ters Lale ve Yayla Şenlikleri Bozkurt’un Hayrettin Mahallesi’nde kutlandı. Şenliğe, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BİZ BALKANLARIZ”
Ters Lale Şenliği’ne katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, kendisinin de muhacir olduğunu anlatarak, “Yediğimiz aşımız aynı, söylediğimiz sözümüz aynı, geleneğimiz aynı, hüznümüz aynı, düğünlerdeki coşkumuz aynı. Biz Balkanlarız. Balkan kadınlarıyız. Balkan kadınları bu coğrafyaya geldikleri yerden kültürlerini ve değerlerini getirmiş kadınlardır. Balkanlar aynı zamanda bir ailedir. Biz atamızı ayrı biliriz, anamızı ayrı biliriz. Atalarımızın ve analarımızın ayrı hakkı ve saygısı vardır. Bugün Ters Lale Şenliği’nin 8’incisini kutluyoruz. Bundan sonra da gelişerek ve daha da şenlenerek devamını diliyorum” dedi.

ters-lale-senligi-icc

“GELECEĞİMİZ İÇİN GEÇMİŞİMİZDEN GÜÇ ALIYORUZ”
Ters Lale’nin dünyada ender bulunan bir çiçek olduğunu ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bizi biz yapan değerlerimiz vardır. Kökümüzü unutmayacağız. Değerlerimizi kaybetmeyeceğiz. Geleceğe daha hızlı yürümek için geçmişimizden güç alacacağız” diye konuştu.

ters-lale-senligi-ic

“BU TÜR ETKİNLİKLER KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİRİR”
Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ise konuşmasında bu tür festivaller ve organizasyonların kardeşliği pekiştirdiğini söyledi.

Hayrettin Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sami Altuntaş, ters lalenin doğanın hüzünlü güzeli olduğunu belirterek, “Ters lale dökülen gözyaşlarının simgesidir. Hikayelerin kahramanıdır. Ters lale gözyaşıdır” diye konuştu.

EYİDEN KONSERİ COŞTURDU
Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Sanatçısı Hakan Eyiden seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar ile şenliğe gelen davetlilere coşku dolu anlar yaşatırken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Yıldız Halk Dansları Topluluğu da sergilediği performansı ile izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Birsen Çelik

Bozkurt Belediye Başkanı

Bozkurt’ta şimdi sosyal belediyecilik hakim...

Bozkurt Hakkında

Adı boz, toprağı bereketli, insanı sıcak…

Hava Durumu

BozkurtSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2024 Çarşamba 17 35Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 18 36Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 19 36Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 18 35Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 18 38Sıcak

Mahalleler

ALİKURT

ARMUTALAN

AVDAN

BAKLANKUYUCAK

BARBAROS

BAŞÇEŞME

CUMALI

ÇAMBAŞI

FATİH

HAMDİYE

HAYRETTİN

İNCELER

İNCELER TEKKESİ

MAHMUDİYE

MECİDİYE

MEHMETÇİK

MİMARSİNAN

SAZKÖY

TUTLUCA

YENİBAĞLAR

ALİKURT ARMUTALAN AVDAN BAKLANKUYUCAK BARBAROS BAŞÇEŞME CUMALI ÇAMBAŞI FATİH HAMDİYE HAYRETTİN İNCELER İNCELER TEKKESİ MAHMUDİYE MECİDİYE MEHMETÇİK MİMARSİNAN SAZKÖY TUTLUCA YENİBAĞLAR

Bozkurt Rehber

Kaymakamlık: 831 55 01

Belediye: 831 50 10

İlçe Emniyet Amirliği: 831 47 85

Jandarma: 831 44 88

Milli Eğitim Müdürlüğü: 831 55 05

Mal Müdürlüğü: 831 55 07

Tapu Müdürlüğü: 831 55 17

Nüfus Müdürlüğü: 831 55 14

Toplum Sağlığı Merkezi: 831 41 44

Tarım İlçe Müdürlüğü: 831 53 62

Müftülük: 831 55 16

Bozkurt Kadın Açık Cezaevi: 831 45 52

Noter: 831 45 71

(Alan kodu: 0 258’dir)