30 Ağustos Zafer Bayramı Buldan’da kutlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

30 Ağustos Zafer Bayramı Buldan’da kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Buldan’da kutlandı

Buldan’da, Türk milleti bağımsızlığı uğruna gösterdiği sarsılmaz azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıldönümü, Alanyazı Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ağustos 2021 Pazartesi, 12:22

Törene, Kaymakam Murat Sarı, Belediye Başkanımı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma komutan Vekili Altemur Mustafa Turçal ile belediye mevcils üyeleri, siyasi parti ilçe temsilcileri, daire amirleri ile Türk silahlı Kuvvetleri mensupları, sivil toplum kuruluşlarının ilçe temsilcileri ile Buldanlılar katıldı.

Kaymakamlık makamı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, günün anlamına ilişkin konuşmayı Astsubay Yusuf Çiper yaptı.

Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Şenözen’in okuduğu şiirin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı, Talat Tarakçı Parkı’nda devam etti. Kaymakam Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik burada tebrikleri kabul etti.

Protokol üyeleri daha sonra, Buldan İlçe Mezarlığı Şehitliği ziyaret edilerek dualar edildi. Şehitlerin kabirlerine çiçekler konuldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı