Başkan Şevik, “Buldan yıldızı parlayan bir ilçe” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Başkan Şevik, “Buldan yıldızı parlayan bir ilçe”

Başkan Şevik, “Buldan yıldızı parlayan bir ilçe”

Belediye çalışmalarını değerlendiren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 2007-2014 döneminde alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanarak değişimi yaşayan Buldan’ın, yeniden hız kazanan turizm yatırımları sayesinde bölgenin parlayan yıldızı olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ağustos 2021 Çarşamba, 10:56

Kendine has mimarisiyle dikkat çeken kültürel mirası evleri ile sokaklarını turizme kazandırmak amacıyla restorasyon çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Buldan, 2007-2014 döneminde tamamlayan alt ve üst yapı çalışmalarıyla değişimi yaşadı. Buldan, belediyenin yeni turizm yatırımları ve restorasyon çalışmalarıyla hem ekonomik, hem de sosyo-kültürel anlamda gelişimi yaşıyor” dedi.

70 YILIK HİZMETİ 7 YILDA YAPTIK, YİNE YAPIYORUZ
Başkan Şevik, ilk başkanlık dönemi 2007-2014 yıllarında kısıtlı belediye bütçesiyle 70 yılda yapılmayan alt ve üst yapı hizmetlerini 7 yılda tamamladığını belirterek, “7 yılda Buldan’ı yeniden inşa ettik. 16 mahallemizin içme suyu borularını değiştirdik. Buldan’ın içme suyu sorununu uzun yıllardeğişmeyecek şekilde çözdük. Tüm mahallelerin kanalizasyon sitemi yenilendi. Bugün devam eden restorasyon ve sokak sağlıklaştırması uygulamaların temeli o dönemler atıldı. Buldan, 2007- 2014 döneminde değişimi yaşadı. 2014-2019 duraklama döneminin ardından yeniden ağırlık verilen belediye hizmetleriyle gelişim devam ediyor. Geleneksel dokumacılığın başkenti olan Buldan’ımızı, turizm odaklı kalkındıracağız. Kültürel mirası evlerimizi, tarihi sokaklarımızı birer birer restore ederek turizme kazandırıyoruz. Devlet-belediye-vatandaşlarımızın işbirliği ile Buldan, bölgenin parlayan yıldızı olmaya devam edecek” dedi.

“DEVLETİN PARASINI, VATANDAŞLARIMIZIN MENFAATİ İÇİN HARCARIZ”
Buldan Belediyesi’nin parası olmadığı için Yenicekent Mahallesi’nde çiftçilerin yararlandığı su pompasının elektrik borcunu ödemediği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyleyen Başkan Şevik, “Bugün Yenicekent’e su pompasının elektrik giderini ödemediğim için eleştiriliyorum. Bu önceki yıllarda açılmış ancak, Yenicekentli çiftçilerin kullanmadığı kuyu olduğu için atıl durumda idi. Bizden önceki dönemde iki-üç kişinin çıkarı için kuyu bakımdan geçiriliyor kullanıma açılıyor. Yenicekentli çiftçiler buradan sulama yapmıyor. Bu kuyuyuyalnızca iki-üç kişi kullanıyor. O iki-üç kişinin menfaati uğruna, kuyularda görevli personel gideri, elektrik faturası, kuyunun bakım ve onarımı belediye bütçesinden harcanmış. Belediyemizin parası olmadığı için değil, belediye bütçesinden kamu yararına olmayan, sadece iki-üç vatandaşın özel çıkarı için harcanma yapılmasına gönlüm razı gelmediği için elektrik faturası ödenmemiştir” diye konuştu.

Başkan Şevik, ayrıca 2014 Büyükşehir Yasası ile yer altı sularının kullanımının Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (DESKİ) geçtiğini hatırlatarak, Gülbay’ın bu suyu haksız olarak kullanıma açtığını vurguladı. Ayrıca, DESKİ’nin 2014-2021 yılları arasında Buldan’da gerek içme suyu ve gerekse kanalizasyon alt çalışmaları yaptığını da belirten Başkan Şevik, çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve ekibine teşekkür etti. Başkan Şevik, Buldan Belediyesinin tarım sulama yükümlüğü olmadığını, ancak son yıllarda kurak geçen havalar, susuzluğu ve orman yangınlarına neden olurken, haksız su kullanımına da, israfına da izin verilemeyeceğini söyledi.

“YOLU DA, PARKI DA YENİDEN YAPACAĞIZ”
Yolları kapandığı için mağdur olan Yenimahalle sakinlerinin sorunu çözmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Şevik, “Yol vatandaşın tapulu arsasından geçiyor. Arkadaşlarımız birçok kez görüştü, vatandaş ikna olmuyor. Mahalle sakinlerinin yol sorununu çözmek için, başka çözüm yöntemleri araştırıyoruz” dedi.

Başkan Şevik, Turan Mahallesi’ndeki çocuk parkına inşaat taşı konulmasıyla ilgili eleştirilere, “Bu parkın bir bölümü vatandaşın tapulu arazisi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz alanda çalışma başlattı. Çocuk oyun grupları ve fitness gruplara yenilenecek. Park, vatandaşın arazisinin dışına taşınacak. Turan Mahallemiz en kısa zamanda parkına kavuşacak” diye cevap verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı