REKLAMI GEÇ

Başkan Şevik, Kısakürek ailesiyle buluştu

Başkan Şevik, Kısakürek ailesiyle buluştu

Türk edebiyatına iz bırakan Necip Fazıl Kısakürek, ölümünün 39. yıldönümünde Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen “Bir Şiir Bir Hayat / Zindandan Mehmed’e Mektup” adlı etkinlikle alındı. Etkinliğe katılan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Kısakürek’in oğulları ve torunlarıyla bir araya geldi. Başkan Şevik, böyle bir etkinliğe davet edilmekten büyük onur durduğunu vurguladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Mayıs 2022 Cumartesi, 14:07

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Türk edebiyatına damgasına vuran, şair, yazar, düşünür Ahmet Necip Fazıl Kısakürek ölümünün 39’uncu yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Bir Şiir Bir Hayat / Zindandan Mehmed’e Mektup” başlıklı sergi açılışına katıldı. Başkan Şevik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Kısakürek ailesiyle birlikte “Reis Bey” tiyatrosunun gösterimini izledi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı tarafından hazırlanan, Şeyma Kısakürek Sönmezocak’ın küratörlüğünü üstlendiği ve 25 Mayıs 1983’de vefat eden Necip Fazıl Kısakürek’in, eserleriyle anıldığı etkinlikte, yazarın çocukları Mehmet, Osman ve Ömer Kısakürek ile torunları Emrah Kısakürek, Şeyma Kısakürek Sönmezocak ile bir araya gelen Başkan Şevik, “Hayatımda ve zihnimde derin izler bırakan Necip Fazıl Kısakürek’in daha iyi anlaşılmasına imkan sağlayacak sergiye davet edildiğim için onur duydum” dedi.

Serginin 26 Mayıs tarihine kadar gezilebileceğini de vurgulayan Başkan Şevik, adını Necip Fazıl’ı Toptaşı Cezaevi’nde yazdığı şiirinden alan ve ziyaretçilerine interaktif bir sergi deneyimi yaşattığını vurgulayarak, “Bir Şiir Bir Hayat / Zindandan Mehmed’e Mektup sergisini imkanı olan herkes gezip görmeli” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı