Bozkurt Belediyesi adaçayı hasadına başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Bozkurt Belediyesi adaçayı hasadına başladı

Bozkurt Belediyesi adaçayı hasadına başladı

Elinde bulunan hemen her topraklarını tarımsal ürün yetiştirmekte kullanan Bozkurt Belediyesi, geçtiğimiz aylarda ektiği adaçayını toplamaya başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ağustos 2021 Çarşamba, 16:23

Son yıllarda tarım alanında yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Bozkurt Belediyesi, bu yıl ürün envanterine adaçayını da ekledi. 30 bin m2’lik alana ekilen adaçayı toplanıyor.

Buradan elde edilen geliri her zamanki gibi vatandaşlar için harcayacaklarını belirten Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “İlçemizde başlattığımız büyük tarım hamlesine kekik, adaçayı gibi ürünlerle devam ediyoruz. Verimli Hambat Ovamız bizi hiç yarı yolda bırakmaz. Ne ekersek bize misliyle verir. Topladığımız adaçaylarımızı Kadın Kooperatifimiz eliyle satmayı planlıyoruz. Bu sayede hem kadınlarımız kazanacak hem de biz kazanacağız” dedi.

Yakında kekikleri de toplamaya başlayacaklarını anlatan Başkan Çelik, toprakların mutlaka tohumla birleşmesi gerektiğinin altını çizerek, Bozkurt Belediyesi’nin tarım yapmaya, bu sayede toprakları daha verimli hale getirmeye ve bunlardan elde ettikleri gelirle vatandaşlarına daha çok hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı