Şevik: “Yarım yatırımları tamamlayamıyoruz” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Şevik: “Yarım yatırımları tamamlayamıyoruz”

Şevik: “Yarım yatırımları tamamlayamıyoruz”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, seçimlerin ardından muhtarlarla ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Başkan Şevik, muhtarlardan gelen yarım yatırımların akıbeti sorusuna net cevap verdi. Şevik, “Yarım yatırımları tamamlayamıyoruz. Çünkü hiçbiri usulüne göre yapılmamış” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Temmuz 2019 Perşembe, 19:31

Buldan Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen muhtarlarla istişare toplantısına Başkan Mustafa Şevik, Ak Parti İlçe Başkanı Naci Çobuk, MHP İlçe Başkanı Yeşim Çankır, Belediye meclis üyeleri, belediye birim amirleri ile 45 mahalle muhtarı katıldı.

31 Mart seçimlerinin ardından ilk kez muhtarlarla bir araya gelen Başkan Şevik, bu toplantının geç kalınmış bir toplantı olduğunu vurgulayarak, “Bu toplantıyı daha önce yapmalıydık. Ancak belediyenin maddi sıkıntıları ve sistemle alakalı çalışmalar toplantıyı geri bıraktı. Benim başkanlık yaptığım dönemi hatırlayan muhtarlarımız var. O dönemle her iki veya üç ayda bir muhtarlarımızla bir araya gelir, mahallelerin sorunlarını istişare ederdik. Yine öyle olacak. Sık sık biraya geleceğiz ve mahallelerimizin sorunlarını çözümü için koordineli bir çalışma gerçekleştireceğiz” dedi.

“BELEDİYECİLİK VE MUHTARLIK SİYASETİN ÜSTÜNDEDİR”
Başkan Şevik, önümüzdeki 5 yılın icraatlar açısından iyi bir dönem olacağının altını çizerek, “Belediyecilik ve muhtarlık biraz siyasetin üstünde olmalı. Siyasi angajman yapıp da siyasetin altında ezilmemeli. Samimi ve açık olmamız önemli. Verilen vaatlerde de yapılabilirlik derecesi önemli. Biz sizlere karşı açık olacağız. Hemen yapabileceğimiz çalışmaları yapacağız. Ama uzun vadeli sorunlar için de sizlerden süre isteyeceğiz. Önümüzdeki günlerde ekibimle birlikte tek tek mahalleleri ziyaret edip, sorunları yerinde tespit edeceğiz. İnanın önümüzdeki 5 yıllık dönem icraatlar açısından iyi bir dönem olacak” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR ESAS VE USULE AYKIRI
Muhtarların, mahallelerinde yarım kalan çalışmaları hatırlatması üzerine başkan Şevik, “Yarım kalan projeleri maalesef tamamlayamıyoruz. Çünkü hiçbir proje, esas ve usulüne uygun yapılmamış. Bunun gibi 4-5 yerde sosyal tesis var. Ama usulüne uygun iş yok. O nedenle yarım kalan çalışmaların devamını getiremiyoruz. Biz de maddi ve teknik sıkıntıları bir an önce aşmak ve çalışmalarımıza başlamak istiyoruz” dedi.

Toplantıda, sırasıyla söz alan muhtarlar, mahallelerinde acil sözüm bekleyen sorunlarını Belediye Başkanı Şevik ile paylaştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı