REKLAMI GEÇ

Buldan Belediyesi bütçesi kesin hesabı onaylandı

Buldan Belediyesi bütçesi kesin hesabı onaylandı

Buldan Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısında 2021 mali yılı idare ve kesin hesap cetveli oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mayıs 2022 Cumartesi, 14:43

Buldan Belediye Meclisi, mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in başkanlığındaki toplantıda, 2021 Mali Yılı İdare ve Kesin Hesap Cetvellerinin tetkik edilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu görüşüldü.

Buldan Belediyesi’nin 2021 yılı içerisinde tüm mali iş ve işlemleri ile faaliyetlerini saydam, hesap verebilir şekilde gerçekleştirdiğinin beyan edildiği Plan ve Bütçe Raporuna göre, gelir bütçesinin gerçekleşme oranı yüzde 70, gider bütçesinin ise yüzde 76 olarak belirlendi.

7 milyon TL’lik ek bütçe talebi ile birlikte 38 milyon 100 bin TL olarak tahmin edilen 2021 yılı Belediye bütçesini doğru kullanarak Buldan’a en iyi şekilde hizmet ettiklerini belirten Başkan Mustafa Şevik, 2021 yılının yatırımlar yılı olduğunu vurguladı.

Başkan Şevik, “ 2021 yılı gelir bütçesine ilişkin gerçekleşme oranı yüzde 70, gider bütçemiz ise yüzde 76 olmuştur. Bu son yılların en yüksek oranıdır” dedi.

Konuşmaların ardından meclis üyelerinin oyuna sunulan 2021 yılı kesin hesap cetveli oy birliği ile kabul edildi.

Buldan Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısı, dilek ve temenniler bölümünün ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı