Buldan Belediyesi ekiplerinden pazar denetimi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan Belediyesi ekiplerinden pazar denetimi

Buldan Belediyesi ekiplerinden pazar denetimi

Buldan Belediyesi Zabıta Ekipleri, Veteriner Hekim Hayal İnci ile birlikte Perşembe günleri kurulan balık ve peynir pazarını denetledi. Ekipler, balık ve şarküteri ürün tezgâhlarında uyulması gereken kuralların yanı sıra koronavirüs tedbirlerini de denetledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Mart 2021 Perşembe, 17:19

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Ertan, veteriner hekim Hayal İnci ile zabıta ekipleri peynir ve balık pazarını denetledi. İlçede her hafta perşembe günleri kurulan semt pazarındaki, şarküteri ürünlerinin satıldığı peynir pazarı ile balık pazarı denetimlerinde ürünler etiketi, paketlenmesi ve son kullanma tarihleri ile gıda hijyeni yönetmeliği kapsamında incelendi.

Vatandaşların sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için denetimlerini artıran, kurallara uymayan esnafı uyaran Belediye ekipleri, sosyal mesafenin sağlanması için tezgahların önüne şerit çekti. Şarküteri ve balık tezgahlarında uyulması gereken kuralların yanı sıra Kovid-19 tedbirlerini de denetleyen belediye ekipleri, pazarcı esnafı ile vatandaşlara maske dağıttı.

Toplum sağlığı için hem esnaftan hem de vatandaşlardan maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat etmelerini isteyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Belediye olarak salgınla mücadele konusunda büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Özellikle toplu olunan yerlerde vatandaşlarımızdan ricam, maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyet göstermeleri ve tedbirlere sıkı sıkıya uymalarıdır” dedi.

Başkan Şevik, pazaryeri denetimlerinin aralıksız devam edeceğini vurguladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı