Buldan Belediyesi’ne hibe desteği - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan Belediyesi’ne hibe desteği

Buldan Belediyesi’ne hibe desteği

Buldan Belediyesi’nin, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına sunduğu “Sıfır Atık Yönetim Sistemi Kurulum Projesi” kapsamında 115 adet geri dönüşebilir atık konteyner, 120 adet evsel atık konteyneri hibe edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Aralık 2021 Çarşamba, 16:41

Buldan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce hazırlanan “Sıfır Atık Yönetim Sistemi Kurulum Projesine”, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Çevre Kirliliği ile Mücadele” kapsamında hibe desteği sağlandı.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, çevre kirliliği ile mücadele kapsamında Buldan Belediyesi’ne hibe olarak gönderilen, 115 adet kağıt, cam, plastik metal gibi geri dönüşebilir atık konteyneri, 120 adet evsel atık konteynerini teslim alan Başkan Mustafa Şevik’e birim amirleri eşlik etti.

Konteynerlerin ilçe genelinde, ihtiyaç duyulan alanlara yerleştirileceğini belirten Başkan Şevik, “Göreve geldiğimiz günden itibaren daha temiz, daha sağlıklı ve daha yaşanılabilir bir Buldan için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önce sağlık, önce sıhhat diyoruz. Temizlikteki başarı çıtamızı her geçen gün daha ileri bir boyuta çıkartıyoruz. Bu kapsamda bizlere destek olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve emeği geçen tüm ilgililere teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı