Buldan ile Alanya restorasyonda işbirliği yapacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan ile Alanya restorasyonda işbirliği yapacak

Buldan ile Alanya restorasyonda işbirliği yapacak

Sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal değerleriyle bölge turizminin merkezi olmayı hedefleyen Buldan’ın Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret etti. İki turizm kenti Alanya ve Buldan’da devam eden restorasyon ve kültürel yatırımların konuşulduğu ziyarette, fikir alışverişinde bulunuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Ekim 2020 Salı, 10:30

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti. Sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini turizme kazandırmak amacıyla restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarıyla bölge turizminin merkezi olmayı hedefleyen Buldan ile turizmin başkenti Antalya’nın önemli ilçelerinden Alanya’da devam eden restorasyon çalışmaları ile kültürel yatırımların konuşulduğu ziyarette, fikir alışverişinde bulunuldu.

Buldan ve Denizli turizmine önemli katkı sağlayacak olan Hierapolis, Laodikya, Tiripolis Antik Kentleri ile Buldan’ın kültür mirası ev ve sokaklarını Süleymanlı Yayla Gölü’ne bağlayan Kral Yolu projesinin görüşüldüğü ziyareti değerlendiren Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Turizmin önemli ilçelerinden olan Alanya ile sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle yeni turizm destinasyonu Buldan’ın ortak konusu restorasyon çalışmaları oldu. Fikir alışverişinde bulunduğumuz ziyaret, oldukça verimli geçti” dedi.

Restorasyon çalışmalarında işbirliği içerisinde olacak olan iki belediye arasında karşılıklı ziyaretlerin devam edeceğinin belirtildiği ziyarette, Başkan Şevik, Yücel’e Buldan dokuması el ürünlerinden hediye etti. Başkan Yücel ise, Başkan Şevik’e, tablo hediye ederek nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı