Buldan pazarı, kontrollü olarak yeniden açılıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan pazarı, kontrollü olarak yeniden açılıyor

Buldan pazarı, kontrollü olarak yeniden açılıyor

Korona virüsü tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan Buldan pazarı kontrollü olarak yeniden açılıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Mayıs 2020 Çarşamba, 18:56

Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 2 Nisan’da geçici süreliğine kapatılan Buldan semt pazarı, uzun bir aradan sonra açılıyor. Pazar, her hafta Çarşamba günü öğleden sonra ve Perşembe günü tam gün hizmet verecek.

Pazaryerini iki tezgahın arası en az 2 metre olacak şekilde yeniden düzenleyen Belediye zabıta ekipleri, esnafın ateş ölçümlerini gerçekleştirdi, Sağlık Bakanlığı’nca ön görülen kurallara uyulması, duyarlı davranılması konusunda uyardı.

TÜM ÖNLEMLERİ ALDIK
Pazaryerlerinin, korona virüsün bulaşma riskinin en yüksek olduğu yerlerin başında geldiği gerekçesiyle il genelinde kapatılan semt pazarı olan Buldan Pazarı’nın yarın (Perşembe) kontrollü olarak yeniden hizmete gireceğini söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, korona virüsü tehlikesinin hala geçmediğinin bilinciyle pazaryerinde gerekli tüm önlemlerin alındığını söyledi.

Başkan Şevik, “Ekiplerimiz düzenli olarak pazaryerini dezenfekte edecek, esnafın ateş ölçümlerini gerçekleştirecek, kuralları uyulup uyulmadığını denetleyecek. Pazaryeri, iki tezgahın arası 2 metre olacak şekilde yeniden düzenlendi. Ayrıca Perşembe günü gün boyu kontrollerimiz devam edecek” dedi.

Korona virüsü tedbirleri kapsamında kapatılan Yenicekent Pazarı ise geçtiğimiz hafta hizmete girmişti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı