REKLAMI GEÇ

Buldan protokolünden ağaçlandırma atağı

Buldan protokolünden ağaçlandırma atağı

Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik ve ilçe protokolü, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Geçtiğimiz yıl meydana gelen yangında yanan Türlübey Ormanlık alanında düzenlenen etkinlikte, öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Mart 2022 Pazartesi, 16:56

Buldan’da 21-26 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası sebebi ile Buldan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dikme etkinliği düzenlendi. Geçtiğimiz yıl meydana gelen yangında yanan Türlübey Ormanlık alanında düzenlenen fidan dikme etkinliğine İlçe Kaymakamı Murat Sarı Belediye Başkanı Mustafa Şevik, kurum müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları ile Alacaoğlu Orta Okulu öğrencileri katıldı.

Geçtiğimiz ağustos ayında meydana gelen yangında zarar gören Türlübey Ormanlık alanında ağaçlandırma çalışmalarının devam ettiğini belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Orman Bölge Müdürlüğü ve Buldan Orman İşletme Müdürlüğü’nden aldığımız bilgiye göre bugüne kadar kızılçam, fıstıkçamı, iğde, akasya, alıç, karaservi, ıhlamur, kekik ve lavanta gibi türlerden 240 bin fidan dikimi yapılmış. Bugün öğrencilerimizle birlikte 200 fidanı toprakla buluşturduk. Yangında zarar gören alan hızla ağaçlandırılması bizleri çok memnun etti. Türlübey ormanımız yeniden yeşerecek. Allah bir daha öyle felaket yaşatmasın” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı