Buldan sokakları ıhlamur kokacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan sokakları ıhlamur kokacak

Buldan sokakları ıhlamur kokacak

Buldan Belediyesi, ilçe genelindeki park ve bahçeler ile kaldırımları ıhlamur ağaçlarıyla donatıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Süleymanlı ile Yenicekent Mahallelerinde 100 adet ıhlamur ve akasya dikimi gerçekleştirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ocak 2021 Perşembe, 16:12

Buldan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelinde ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor. Süleymanlı Yayla Yolu Güzergahı ile Yenicekent Mahallesi’nde kısa bir süre önce hizmete giren kapalı pazaryeri ve sosyal tesis alanına 100 adet ıhlamur ve akasya fidanı diken Belediye ekipleri, 2020 yılı içerisinde 7 bin adet ıhlamur ve akasya fidanını toprakla buluşturdu.

İlkbahar ve yaz aylarında Buldan’ın dört bir tarafından ıhlamur kokularının yükseleceğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, dikilen fidanların ilçe halkına ek gelir de sağlayacağını söyledi.

Başkan Şevik, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, bir taraftan ilçe genelindeki park ve yeşil alanlardaki ağaçların sağlıklı gelişmeleri için budama ve gençleştirme çalışmalarıyla estetik dokunuşlar gerçekleştirirken, bir taraftan da yeni alanların yeşillendirilmesi için ağaç dikiyor. Geçtiğimiz yıl, ilçe merkezi ile mahallelerde, 7 bin ıhlamur ve akasya fidanını toprakla buluşturduk. Bir ilçede ne kadar fazla yeşil alan varsa, o ilçedeki sağlık, mutluluk ve refah oranı da artacaktır. O nedenle 2021 yılında da ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek. Tarih ve turizm kenti yeşil Buldan’ımızın park ve bahçeleri ile kaldırımlarını şifa deposu ıhlamur ağaçlarıyla donatacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı