REKLAMI GEÇ

Buldan’da açıktan akan kanalizasyon tehlike saçıyor

Buldan’da açıktan akan kanalizasyon tehlike saçıyor

Buldan’da, açıktan akan kanalizasyon, çevre ve insan sağlığını tehdit ediyor. Buldanlılar Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ)’ye dilekçe verdiklerini ancak sonuç alamadıklarını söylediler.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ekim 2014 Perşembe, 10:54

Özcan DURUSOY/BULDAN (Denizli), (DHA)
Buldan’ın 2 bin nüfuslu Yeni Mahalle semtinin kanalizasyon atığını taşıyan şebeke, Sabuncu Deresi’ne akıyor. Yeni Mahalle ile Sabuncu Deresi arasındaki kısımda açıktan akan kanalizasyon, vatandaşların tepkisini çekiyor. Kanalizasyonun açıkta aktığı yerde evi olan Mehmet Eltek, “Sağlığımız tehlikede. Buldan Belediyesi’ne derdimizi söyledik ama kanalizasyon işleri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı imiş. Evimizin kenarından akan kanalizasyon ailemin ve komşularımın sağlığını tehdit ediyor. Yakında bulaşıcı hastalığa yakalanacağız diye korkuyoruz” dedi.

Açıktan akan kanalizasyon hattının bitişiğinde bahçesi olan Erol Akşit ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne dilekçe verdiğini, kanalizasyon şebekesinin kapatılmasını istediklerini ancak şu ana kadar hiçbir sonuç alamadıklarını söyledi. Akşit, “Açıktan akan kanalizasyonun suyundan doğada yaşayan ve koyun-keçi gibi evcil hayvanlar su içiyor. Şu işin şakası yok, sağlığımız ciddi anlamda tehlikede. Soruna çözüm bulunmalıdır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı