REKLAMI GEÇ

Buldan’da bilboardlar bu sözle donatıldı

Buldan’da bilboardlar bu sözle donatıldı

Buldan Belediyesi, ilçede bulunan tüm bilbordları “Hakimiyet Milletindir” afişleri ile donattı. Başkan Gülbay, afişlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün de imzasına yer verdiklerini belirterek, “Çünkü bu sözün sahibi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Unutanlara hatırlatmak bizim görevimiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Ağustos 2016 Cuma, 18:13

15 Temmuz darbe girişiminin, halkın iradesine karşı yapıldığını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, darbe girişiminde bulunan terör örgütü mensuplarının başarısız olmalarında, onlara karşı mücadele veren polis ve askerlerin yanı sıra, sokağa dökülen halkın önemli bir etken olduğunu belirtti.

buldan-hakimiyet-milletindir-1

Sokağa çıkarak darbeyi engelleyen vatandaşların, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Hakimiyet Milletindir” sözünün gereğini yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Gülbay, “Silahlı kuvvetler içinde bulunan bir grup terör örgütü mensubu, 15 Temmuz 2016 günü, gece saatlerinde bir darbe girişiminde bulunmuştur. Bu milletin ödediği vergilerle satın alınan ve ülke savunması için kendilerine emanet edilen silahlarla, bu milletin üzerine ateş açmışlar, milli iradenin oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalamışlardır. Bütün bunlara rağmen, bu millet sokaklara çıkarak, tankların üzerlerine sürülmesine, üzerlerine ateş açılmasına, uçakların alçaktan uçarak çıkardıkları gürültüye ve yer yer bombalamalarına aldırmayarak, Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ün söylediği gibi, hakimiyetin kendisinde olduğunu göstermiştir” dedi.

Buldan’da bilboardlara asılan afiş ile ilgili de açıklama yapan Gülbay, “Bu sözün sahibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Unutanlara hatırlatmak bizim görevimiz. İşte bu yüzden sözü söyleyenin unutulmuş imzası ile birlikte afiş yaptırdık. Atatürk’ün ilk mecliste söylediği “Hakimiyet Milletindir” sözü her yere asıldı” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı