REKLAMI GEÇ

Buldan’da halı saha inşaatı başladı

Buldan’da halı saha inşaatı başladı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M.Kasapoğlu ile imzaladığı protokol kapsamında ilçeye kazandırılan spor yatırımlarından biri daha hayata geçiriliyor. Kovanoluk Mahallesi’nde halı saha inşaatına başlandığını açıklayan Başkan Şevik, “Halı saha şimdiden mahallimize hayırlı olsun” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Aralık 2021 Salı, 17:19

Protokol kapsamında, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nca finanse edilen ve Buldan Belediyesi tarafından ihalesi gerçekleştirilen, İlçe stadyumu ile Yenicekent Stadyumu’nun yenilenmesi, 5 adet halı saha, 5 adet basketbol sahası ile 1 adet gençlik merkezi olmak üzere toplam 8 milyon TL’lik spor yatırımları bir bir hayata geçiriliyor.

Spor yatırımları kapsamında Kovanoluk Mahallesi de halı sahaya kavuşuyor. Projenin yüklenici firması HMC inşaat tarafından inşaatına başlanan Halı Saha’nın şimdiden mahalle sakinlerine hayırlı olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Protokol kapsamında ilçemize yapılması planlanan spor yatırımları hızla devam ediyor.  İlçe Stadyumu ile Yenicekent Stadyumu yenileme çalışmaları ile birlikte Helvacılar Mahallemizdeki Halı Saha inşaatında da sona gelindi. Kovanoluk Mahallesi’nde başlanan halı saha en kısa zamanda tamamlayarak, mahalle gençlerimizin hizmetine sunucağız” dedi.

Ayrıca, bir adet tip Gençlik Merkezi ihalesinin de yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Şevik,  “Gençlik Merkezi ihalesi tamamlandı, yer teslimini yaptık. Sarıoğlu İnşaat tarafından yapımına en kısa zamanda başlanılacak” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı